Російський суд у вівторок продовжив ще на три місяці утримання за ґратами американського журналіста Евана Гершковича.
32-річного репортера Wall Street Journal заарештували торік і звинуватили у шпигунстві. Сам Гершкович, газета, де він працював, та уряд США заперечують ці звинувачення.
Гершкович став першим американським журналістом, заарештованим за звинуваченнями в шпигунстві в Росії з часів Холодної війни. В ФСБ заявили, що він нібито намагався дізнатись військову таємницю.
Наразі репортер вже майже рік перебуває у московській в'язниці суворого режиму "Лефортово", яка тісно пов'язана з ФСБ, і термін його ув'язнення продовжено до 30 червня.
Посолка США у Росії Лінн Трейсі, яка була присутня на закритому для громадськості судовому засіданні, заявила, що Кремль арештував його "просто за те, що він виконував свою журналістську роботу".
"У справі Евана не йдеться про докази, належний процес чи верховенство права. Йдеться про використання американських громадян як пішаків для досягнення політичних цілей, як Кремль також робить у справі Пола Вілана", - сказала американська дипломатка.
Західні дипломати кажуть, що Росія прагне утримувати певну кількість арештованих громадян США, яких можна було б обміняти на росіян, утримуваних на Заході.
Серед затриманих американців – Пол Вілан, колишній морський піхотинець, заарештований у Москві у 2018 році та засуджений до 16 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві у 2020 році.
І Гершковича, і Вілана Державний департамент США визнав "неправомірно затриманими", що означає, що Вашингтон вважає висунуті проти них звинувачення фальшивими, та прагне працювати над їх звільненням.
Раніше російський президент Путін заявив, що Гершковича можуть колись звільнити в обмін на російського в'язня, який утримується за кордоном, але поки що така угода не відбулася. Також 17 березня Путін заявив, що схвалив ідею обміну російського опозиціонера Олексія Навального незадовго до його смерті в сибірській колонії.
Ім'я Гершковича звучало під час переговорів про можливий обмін Навального, повідомили два джерела агенції Reuters на умовах анонімності.
У Росії зараз практично немає американських репортерів, й більшість західних країн не радять своїм громадянам їхати до РФ. Держдеп класифікує Росію за категорією "не подорожуйте" туди — нарівні з Афганістаном, Сирією та Іраном.
У статті використано матеріали Reuters
Підписуйтесь на Голос Америки Українською у WhatsApp і Viber!
Дивіться також: Польща говорить з НАТО про загрозу російських ракет, але не збиває їх. Чому?