Європейський Союз намагається дати раду з інтернетними й технологічними компаніями, які використовують транснаціональні можливості зменшення податкового та регуляційного тиску.
Виконавчий орган ЄС подав у суд на Ірландію, звинувативши уряд в Дубліні у нестягненні податків з компанії Apple на 13 мільярдів євро ($15.3 млрд).
Наказати Люксембургові стягнути незаплачені податки з Amazon, а також подати на Ірландію до Європейського суду за нестягнення незаплачених податків з Apple. Я сподіваюся, що обидва рішення будуть розглядати як заяву, що компанії повинні платити справедливі податкиМарґрет Вестаґер, комісар ЄС з питань конкуренції
Apple подала на апеляцію проти звинувачення, а Ірландський уряд захищає своє рішення привабити компанію корпоративним податком, який не перевищував 1%.
Дублін наполягає, що має суверенне право домовлятися про умови діяльності бізнесу, але реєстрація компанії в одній з країн ЄС дозволяє їй торгувати на усій території Євросоюзу - одному з найбільших ринків світу.
Також цього тижня Європейська комісія постановила, що Amazon домоглася несправедливих податкових преференцій у Люксембурзі і вимагає, щоб компанія доплатила податків на 250 мільйонів євро ($293 млн).
“Вирішено наказати Люксембургові стягнути незаплачені податки з Amazon, а також подати на Ірландію до Європейського суду за нестягнення незаплачених податків з Apple. Я сподіваюся, що обидва рішення будуть розглядати як заяву, що компанії повинні платити справедливі податки, як це робить величезна більшість компаній”, - заявила комісар ЄС з питань конкуренції Марґрет Вестаґер.
Amazon заперечує, що має податкову заборгованість і стверджує, що, зареєструвавши 2003 року діяльність у Люксембурзі, не отримав незаконних преференцій.
У той час чинний президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер був прем’єр-міністром Люксембургу, де уряд також відкидає звинувачення у наданні бізнесу несправедливих преференцій.
Коментуючи рішення Брюсселя, які стали результатом кількарічних розслідувань, президент Франції Еммануель Макрон написав у Twitter, що він схвалює “намагання Європи впроваджувати податкові правила та законність”.
Тижневик Economist припускає, що намагання Єврокомісії можуть спричинити напруженість у відносинах ЄС та США і вказує, що “багато (американських політиків) вважають податкові розслідування Брюсселя результатом “техно-заздрощів”, а не економіки. Вашингтон натякає на дії у відповідь, хоча нічого конкретного ще не сказано”.
Economist вважає, що іншим американським транснаціональним компаніям варто приготуватися до розслідувань їхніх податкових справ у Європі. “Комісія також вивчає податки зареєстрованих у Люксембурзі McDonald’s та FiatChrysler , а також Starbucks у Нідерландах.
У Сполучених Штатах, як і в інших країнах також уряд працює над механізмами оподаткування компаній, які діють в інтернетному просторі і одночасно в різних країнах.
Таким компаніям як Google, Amazon та іншим закидають, що вони тримають мільярди в офшорних фондах, поза досяжністю податкових служб.
Дивіться також: Програма "SEED Grant" надає гранти на навчання у США
Your browser doesn’t support HTML5