Американці у понеділок відзначають федеральне свято, День Мартіна Лютера Кінга-молодшого, в умовах глобальної пандемії і загрози спалахів політичного насильства напередодні інавгурації новообраного президента Джо Байдена.
Щороку в третій понеділок січня американці віддають данину пам'яті вбитому лідеру руху за громадянські права, який в 1950-х і 1960-х роках організував мирні протести проти сегрегації і за расове рівноправ'я.
Але на шляху до рівності, ми не можемо дозволити, щоб будь-який "творчий процес скотився до фізичного насильства"Заява Трампа напередодні
Зазвичай на честь свята влаштовуються різноманітні суспільно-корисні проекти, але сьогодні через пандемію і загрози протестів масштаби святкування обмежені.
За два дні у Вашингтоні відбудеться інавгурація Байдена, безпеку якої забезпечуватимуть до 25 000 військовослужбовців Національної гвардії.
Національна алея в Вашингтоні на час інавгурації буде закрита для широкої публіки. У місті також обмежена робота громадського транспорту.
15-го січня Білий дім оприлюднив заяву Дональда Трампа з приводу Дня Мартіна Лютера Кінга-молодшого.
"Зараз більше ніж будь-коли очевидно, що ми не можемо дозволити, щоб чорношкірим американцям відтерміновували Американську мрію. Але на шляху до рівності, ми не можемо дозволити, щоб будь-який "творчий процес скотився до фізичного насильства".
"Керуючись трансформуючою працею доктора Мартіна Лютера Кінга, ми ніколи не припинемо боротись за народ, щоб посилити нашу демократію та побудувати світліше, більш справедливе та рівне майбутнє для всіх", - твітує сьогодні лідерка Демократів у Палаті представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
"Сьогодні ми вшановуємо одного з великих героїв нашої країни. Доктор Кінг закликав Америку справді виконати засадничі принципи та гарантувати справедливість на можливості кожному. Його робота та його приклад значно просунули нас і вони продовжують надихати нас на подальшу працю", - твітує голова республіканської більшості у Сенаті США Мітч Макконнелл.
Ключем до успіху руху за громадянські права для Кінга була стратегія ненасильницького протесту, яку він просував як альтернативу збройному повстанню. Кінг говорив, що його надихнула філософія Махатми Ганді.
У 1964 році, завдяки зусиллям очолюваного Кінгом руху, президент Ліндон Джонсон підписав Закон про громадянські права, який забороняє расову сегрегацію в громадських місцях, а Кінг отримав Нобелівську премію миру.
Через рік після цього Закон про виборчі права заборонив методи, які використовувалися, щоб перешкодити афроамериканцям брати участь у виборах.
У 1968 році 39-річний Кінг був убитий в Мемфісі, штат Теннессі, де він виступав на підтримку страйкуючих санітарних робітників.
Дивіться також: Вашингтон та столиці низки американських штатів посилюють заходи безпеки
Your browser doesn’t support HTML5