Росія становить екзистенційну загрозу для Фінляндії, заявив керівник країни на європейському саміті "Північ-південь"

Лідери Фінляндії, Італії, Греції та Швеції та верховна представниця ЄС із зовнішньополітичних питань на саміті у Фінляндії, 22 грудня 2024 року

"Європа має взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку", - заявив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон на саміті "Північ-південь", який проводить Фінляндія цими вихідними.

У саміті взяли участь лідери Фінляндії, Італії, Греції та Швеції, а також зовнішньополітичне керівництво ЄС.

Темами саміту стали оборона ЄС, Україна та міграція, твітує верховна представниця ЄС з зовнішньої політики Кая Каллас.

Коментуючи стримування Росії, прем'єр-міністр Фінляндії Петтер Опро назвав Росію "екзистенційною загрозою" для його країни.

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні наголосила на гібридних загрозах з боку Росії. "Маємо усвідомити, що загроза від Росії більша ніж ми уявляли", - сказала Мелоні в неділю, вказавши, що Москва може використовувати нелегальну імміграцію, впливати на громадську думку і намагатись чинити тиск на поставки сировини, щоб зашкодити блоку.

"Безпека також означає критичну інфраструктуру, це означає штучний інтелект, кібербезпеку, сировину, канали поставок. Це означає нову та більш ефективну зовнішню політику та політику співпраці, це означає міграцію", - сказала вона.

Мелоні назвала помилкою політику ЄС щодо імміграції виключно як питання розподілу тягаря між країнами Європи. "В результаті ми не змогли захистити свої кордони... Ми хочемо захистити наші зовнішні кордони і не дозволимо Росії чи злочинним організаціям підірвати нашу безпеку".

Мелоні наголосила на важливості альянсу НАТО для оборони Європи.

Сьогодні ж у зверненні до українських дипломатів президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості працювати задля наближення України до НАТО і створення підтримки в суспільствах країн-союзниць для членства України в НАТО.

"Дипломати у відносинах з відповідними країнами та в усіх інших країнах, які можуть допомогти з важливими рішеннями, повинні у щоденному режимі працювати на відповідну суспільну думку", - наголосив Зеленський.

Український президент підсумував: "Альянс для України – це досяжно, але досяжно тільки тоді, коли за це рішення б’ємось на всіх потрібних рівнях".

В статті використано матеріали Reuters.

Дивіться також: Українські дипломати повинні зробити все, щоб 2025 рік став роком миру – Зеленський