У вівторок Чиказька рада з Глобальних питань опублікувала результати соціологічного дослідження про ставлення пересічних американців до різних питань зовнішньої політики.
Ізоляціонізм зараз не в моді. Більше половини опитаних, 64%, вважають, що США повинні відігравати активнішу роль у міжнародних справах. Це на 6% більше, ніж торік, причому така позиція властива як демократам, так і республіканцям.
У порівнянні з минулим роком, на 15% зросла кількість американців, які вважають, що саме радикальний ісламізм представляє головну небезпеку національній безпеці США. Більше 60% американців вважають, що загрозою безпеці США також становлять кібератаки і міжнародний тероризм.
Ставлення до ядерної угоди з Іраном серед демократів і республіканців розрізняється. Більша кількість демократів, ніж республіканців підтримують розморожування іранських активів і зняття інших форм ембарго в обмін на відмову від розробки ядерної зброю Іраном. А якщо іранський режим обдурить і продовжить її розробляти, 53% республіканців і 44% демократів підтримують ідею відправити війська до Ірану, щоб знищити іранські ядерні об'єкти.
Ставлення до створення незалежної Палестинської держави також відображає партійні уподобання: 61% демократів підтримують, а 60% республіканців виступають проти. І набагато більше республіканців, ніж демократів вважають, що Ізраїль відіграє позитивну роль на Близькому Сході.
І демократи, і республіканці вірять, що для США важливо зберігати свою військову перевагу в світі, а також підтримують силовий сценарій, коли необхідно захистити основні інтереси США у сфері безпеки - наприклад, у випадку терористичної атаки. Однак, в інших випадках республіканці виявляють більшу готовність підтримати застосування військової сили у конфліктах навколо світу, тоді як демократи віддають перевагу дипломатичним підходам, таким як пошук розв’язок в рамках ООН.
Республіканці також набагато більше підтримують навчання українських військовослужбовців, що проводяться США, ніж демократи.
Дивіться також: Що таке "економіка на вимогу" та чому за нею майбутнє США?
Your browser doesn’t support HTML5