Зусилля, спрямовані на припинення воєн на Близькому Сході та в Україні, стануть провідною темою зустрічі міністрів закордонних справ країн "Групи семи" цього тижня. Про це заявив головний дипломат Італії Антоніо Таяні.
Зустріч відбудеться на острові Капр 17-19 квітня, адже Італія зараз головує у G7. Таяні повідомив, що міністри виступлять єдиним фронтом, вимагаючи припинення вогню в Газі та деескалації напруженості між Ізраїлем та Іраном.
Також глави МЗС Сполучених Штатів, Італії, Німеччини, Японії, Франції, Британії та Канади підтвердять повну підтримку України в її обороні від російської агресії.
На зустріч прибудуть також генсек НАТО Єнс Столтенберг і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Якщо буде поразка України, неможливо буде досягти згоди. Поразка не є хорошим мостом для миру. Для цього нам потрібно підтримати Україну. Але кінцева мета - мир. Мир зі справедливістю. Справедливість та Росія, за межами України ", - сказав Таяні.
Таяні сказав, що Захід сам не може чинити достатнього тиску на Росію, щоб припинити війну, тому до цих зусиль важливо залучити Китай: "Якщо ви хочете досягти миру, нам потрібна також участь Китаю. Китайці є друзями Росії".
Також Таяні прокоментував повідомлення про те, що США, Канада та Британія хочуть використати для допомоги Україні 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, але країни ЄС не бажають цього робити, оскільки це створить небезпечний правовий прецедент.
"На політичному рівні ми не проти (цього). Але я думаю, що нам потрібно вивчити, якщо це можливо. Без правової бази було б помилкою рухатися далі", - сказав італійський високопосадовець.
Очікується, що остаточне рішення буде ухвалене на саміті лідерів G7 в італійському регіоні Апулія в червні.
Як йдеться у повідомленні організаторів події, на зустрічі міністрів на Капрі також обговорюватимуть стабільність Індо-Тихоокеанського регіону, пріоритетної сфери політичних балансів і світової торгівлі, а також співпраця з Африкою. Голови МЗС G7 також обговорять продовольчу безпеку, енергетичну безпеку, боротьбу зі зміною клімату, кібербезпеку та штучний інтелект.
У статті використано матеріали Reuters
Дивіться також: Звіт: влада Китаю застосовує колективне покарання проти родин затриманих дисидентів