Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав Китай основним учасником війни Москви в Україні, розкритикувавши підтримку Китаєм російської оборонної промисловості.
Коли мова йде про оборонно-промислову базу Росії, основним учасником на цей момент є КитайЕнтоні Блінкен
Виступаючи на пресконференції у п’ятницю, він заявив, що Пекін постачає критично важливі компоненти для російського озброєння, яке вона використовує у війні проти України.
«Коли мова йде про оборонно-промислову базу Росії, основним учасником на цей момент є Китай. Ми бачимо, що Китай ділиться верстатами, напівпровідниками та іншими предметами подвійного призначення, які допомогли Росії відновити оборонно-промислову базу», — сказав Блінкен під час зустрічі міністрів закордонних справ Групи семи на італійському острові Капрі.
За словами Блінкена, ці зусилля підживлюють «найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни». Він сказав, що Китай не може займати позицію «і вашим, і нашим».
«Ви хочете мати позитивні, дружні відносини з країнами Європи, і водночас ви створюєте найбільшу загрозу європейській безпеці з кінця Холодної війни", – сказав Блінкен.
Блінкен сказав, що Вашингтон чітко дав зрозуміти Пекіну та іншим, що вони не повинні допомагати Росії у війні проти України.
Якщо Китай у нас всіх на очах налагоджує щораз тісніше партнерство з Росією, яка веде агресивну війну в Україні всупереч міжнародному праву, то ми з цим погодитися не можемоАнналена Бербок
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Берлін та решта країн Групи семи повністю поділяють цю позицію Вашингтона.
"Якщо Китай у нас всіх на очах налагоджує щораз тісніше партнерство з Росією, яка веде агресивну війну в Україні всупереч міжнародному праву, то ми з цим погодитися не можемо. Отже, ми закликаємо Китай вплинути на Путіна. За жодних обставин ми не можемо, щоб якась країна світу допомагала воєнній машині Путіна. Ми також безпомилково дали зрозуміти це Китаю", – сказала Бербок.
"Рано чи пізно це станеться" – Блінкен про передачу російських активів Україні
За словами Блінкена, також на порядку денному зустрічі було питання щодо використання суверенних активів Росії для допомоги Україні. Державний секретар заявив, що Група семи продовжує "працювати над досягненням домовленості, яка відповідатиме міжнародному праву та законам різних країн", незважаючи на думку Кремля.
"Кремль назвав це крадіжкою. Але справжнє злодійство – це забирати життя українців, знищувати таку велику кількість інфраструктури і загарбувати так багато територій України", – сказав Блінкен.
Він висловив упевненість, що можливість використовувати російських суверенних активів для відбудови України є "вирішально важливою" і "рано, чи пізно це станеться".
Дивіться також: G7 "продовжать працювати" над використанням активів РФ для України. Глава Центробанку ЄС Лагард виступає протиБлінкен додав, що це є "доповненням, але не заміною" допомоги, яку США планують надати Україні згідно з
бюджетним запитом президента Байдена, який перебуває на розгляді Палати представників.
Як повідомляв Голос Америки, Палата представників Конгресу голосуватиме за законопроєкт про додаткові асигнування на безпеку України в суботу ввечері.
Пропозиція передбачає 61 млрд доларів – ту саму суму, яка була прописана у сенатському законопроєкті, але економічна частина допомоги має відбуватись в кредит, а не безоплатно.
У написанні повідомлення використані матеріали Reuters, АР.
Your browser doesn’t support HTML5