Можливе відкладення крайнього терміну виведення останніх військових підрозділів США та інших країн з Афганістану називають одним з ключових питань відеонаради керівників країн групи G7 у вівторок 24 серпня.
Важливо, щоб ми зібралися і узгодили спільний підхід міжнародної спільноти на перспективу.
У цій нараді керівників США, Британії, Італії, Канади, Німеччини, Франції, Японії і представників ЄС, цього разу також братимуть участь генеральні секретарі НАТО і ООН.
5800 американських солдатів, приблизно 1000 британців і сотні військових з інших країн НАТО зараз ще контролюють аеропорт Кабула, допомагаючи евакуації десятків тисяч іноземців та афганців.
Деякі урядовці та політики побоюються, що до крайнього терміну - 31 серпня залишається недостатньо часу для евакуації усіх біженців, яким інші країни готові надати притулок.
Президент США Джо Байден раніше казав, що він не хотів би відкладати остаточне виведення військ, хоча й припускав таку можливість.
Від представників сил Талібану, які повалили підтримуваний Заходом уряд і завоювали майже увесь Афганістан, пролунало застереження, що вони не погодяться на затримку.
Дивіться також: Три чверті американців вважають, що виведення військ США з Афганістану відбувається погано – опитування
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон, який головуватиме на віртуальній зустрічі, не висловлювався про відкладення виведення, але напередодні назвав евакуацію першочерговим завданням.
«Нашим першочерговим завданням є завершення евакуації наших громадян і тих афганців, які допомагали в нам упродовж останніх 20 років, але, дивлячись далі, важливо, щоб ми зібралися і узгодили спільний підхід міжнародної спільноти на перспективу», - сказав Джонсон.
Іншим важливим завданням на майбутнє, пов’язаним з Афганістаном, Лондон називає «захист від будь-якої загрози тероризму».
Великобританія, Німеччина та деякі інші країни заявили про потребу збільшення гуманітарної допомоги афганцям, зокрема для того, щоб зменшити очікувану хвилю біженців з тієї країни.
Дивіться також: Історія появи прапора України над ООН якої ви не чули
Your browser doesn’t support HTML5