Головний військовий США про нову допомогу: “Ми доправимо ці спроможності в Україну якомога швидше”

Генерал Чарльз К. Браун, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, бере участь у зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном і прем’єр-міністром Іраку Мохаммедом Шиа ас-Судані в Пентагоні у Вашингтоні, 15 квітня 2023 року. (Фото: Кріс КЛЕПОНІС / AFP)

Пентагон очікував ухвалення законопроєкту про додаткове фінансування для України, Ізраїлю і Тайваню, й тривалий час був сфокусований на плануванні подальших кроків. Відтак американське військове відомство доправить необхідні озброєння з пакета допомоги, погодженого президентом США Джо Байденом, “якомога скоріше”.

Розуміючи, що ми просуваємося дедалі ближче, особливо минулого тижня, коли Палата [представників] прийняла рішення, ми всі були готові щодо дозволів та переміщення боєприпасів в Україну
Генерал Чарльз К. Браун

Про це заявив генерал Чарльз К. Браун, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, під час виступу на щорічному Форумі глобальної безпеки, організованому американським Центром стратегічних і міжнародних досліджень 24 квітня 2024 року.

Заяви Брауна додалися до вже численних заяв американських посадовців, які, після схвалення додаткового фінансування Конгресом й підписання відповідного закону президентом Байденом, обіцяють доправити військову допомогу Україні у якомога коротші терміни.

“Як ви уявляєте, те, чим ми займаємося в Міністерстві оборони, — це планування. І ми багато плануємо. І ми завжди намагаємося випереджати будь-які рішення. І знаючи, розумієте, що ми працюємо щодо забезпечення додаткового фінансування - додаткового фінансування пріоритетів національної оборони – ми були зосереджені на ньому протягом тривалого часу, й розуміючи, що ми дедалі більше наближаємося до цього, особливо минулого тижня, коли Палата [представників] прийняла рішення, ми були готові в плані дозволів та переміщення боєприпасів в Україну”, - заявив Браун під час свого виступу.

“Ми доправимо ці спроможності в Україну якомога швидше”, - додав він.

Дивіться також: ATACMS змінять ситуацію на полі бою в Україні - Салліван

Я хотів би наголосити на тому, що в міру того, як світ стає все складнішим, необхідно активізувати діалог. І це саме те, що я бачу. І цей аспект важливий, тому що ми всі разом робимо внесок у забезпечення не лише оборони України, а й того, як це виглядає ширше
Генерал Чарльз К. Браун

На переконання Брауна, агресія, яка не отримує відсічі, призводить до подальшої агресії, й це той контекст, в якому треба розглядати підтримку України західними державами.

“Я хотів би наголосити на тому, що в міру того, як світ стає все складнішим, необхідно активізувати діалог. І це саме те, що я бачу. І цей аспект важливий, тому що ми всі разом робимо внесок у забезпечення не лише оборони України, а й того, як це виглядає ширше”, - заявив Браун.

“Неконтрольована агресія фактично веде до ще більшої агресії, і ми повинні працювати разом не лише заради нашої національної безпеки, але й заради національної безпеки союзників і партнерів. І я бачу це кожен день”, - додав він.

Генерал також відзначив успіхи України у війні, “коли у неї були ресурси”, й зазначив, що вважає “важливою” підтримку України.

“Єдине, що я хотів би підкреслити - варто подумати про те, що Україна змогла зробити, коли у неї були ресурси. Розумієте, на початку конфлікту вони змогли повернути 50% території, яку втратили після початку вторгнення Росії. Протистоячи набагато боєздатнішій силі. І, ви знаєте, наша підтримка з боку Сполучених Штатів, але насправді з боку всіх країн, які роблять внесок, справді допомагає Україні, тому що це має значення. Тому що те, що відбувається в одній частині світу, не залишається в одній частині світу, і ми бачили це в історії, і я вважаю, що те, що ми спільно робимо для підтримки України, є важливим”, - зазначив Браун.

У 45-хвилинній розмові Браун торкнувся широкого спектра питань національної безпеки та оборони США, які входять до його компетенції на посаді голови Об’єднаного комітету начальників штабів - від координації зусиль між різними частинами Збройних сил до впливу штучного інтелекту на розвиток сучасних озброєнь.

Браун підтвердив, що усі 5 “викликів”, зазначених у Національній стратегії безпеки США – серед яких Китай, Росія, Іран, Північна Корея та насильницький екстремізм – є наразі активними.

Браун, однак наголосив, що на тлі численних і одночасних загроз, взаємодія США та союзників посилилась.

Дивіться також: Тепер, коли буде допомога, Захід має змінити стратегію і дати України перемогти – експерти