Під час перебування у Берліні українського президента Володимира Зеленського від німецького уряду пролунали гучні запевнення, що Україна і далі буде транзитною країною для російського газу до Європи навіть після початку роботи нового трубопроводу Північний потік - 2.
Я дотримуюся свого слова і я вірю, що це стосуватиметься і будь-якого наступного канцлера.Анґела Меркель
Але Володимир Зеленський наголосив, що Україна вважає трубопровід ще одним потенційним російським важелем серед загроз для української національної безпеки з боку Москви.
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель на прес-конференції 12 липня підтвердила, що обговорюватиме питання через три дні на переговорах у США, де Північний потік -2 називають загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Вона сказала, що «Європейський Союз і Німеччина подбають, щоб це (транзит російського газу через Україну) тривало і після 2024 року (коли вибігає чинний газовий контракт Києва з Москвою, укладений за посередництва ЄС)».
«Ми Україні пообіцяли і ми дотримуватимемося нашої обіцянки. Я дотримуюся свого слова і я вірю, що це стосуватиметься і будь-якого наступного канцлера”, - сказала Меркель, яка готується залишити посаду восени.
Президент Зеленський також планує відвідати Вашингтон наприкінці липня.
Він зауважив, що добудова газопроводу Північний потік - 2 відбувається на тлі триваючої російської війни з майже щоденними українськими жертвами на сході України.
Дивіться також: Байден обговорить "Північний потік-2" з МеркельУкраїнський керівник нагадав, що Росія захопила і де факто контролює частини території України, а біля кордонів залишаються величезні скупчення російських військ.
Володимир Зеленський пропонував у Берліні, щоб питання енергетичної безпеки України стали частиною переговорів у так званому Нормандському форматі, де посередниками між Україною та Росією виступають Німеччина та Франція.
Але Меркель відповіла, що головним питанням для Нормандського формату є припинення війни на сході України через виконання Мінських домовленостей.
Остання зустріч керівників чотирьох країн була в грудні 2019 року у Парижі, де сторонам вчергове не вдалося домогтися вирішального поступу до миру.
Дивіться також: Зустріч Меркель і Зеленського - детально про домовленості лідерів України та Німеччини. Відео
Your browser doesn’t support HTML5