Німеччина зажадала від керівника американської розвідки в Берліні залишити країну на тлі нових звинувачень у шпигунстві на адресу США, які затьмарили відносини між двома союзниками.
Безпосереднім приводом для рішення про висилку стали два нові випадки передбачуваного шпигунства на користь США. Вони підлили масла у вогонь обурення, який розгорівся торік, коли надійшли повідомлення, що США перехоплюють Інтернет-трафік у Німеччині та прослуховують телефонні розмови канцлера Анґели Меркель.
«Представника розвідувальних служб США в посольстві Сполучених Штатів попросили залишити Німеччину», - заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.
«Це прохання було зроблене на тлі триваючого розслідування, яке ведуть федеральні прокурори, а також у зв'язку з питаннями, які були поставлені кілька місяців тому про діяльність американських розвідувальних агентств в Німеччині, - додав він. - Уряд надає цьому питанню дуже серйозне значення».
Представники США охарактеризували дії Німеччини як екстраординарні.
Хоча агентів час від часу висилають, зазвичай таке рішення приймають недружні країни. За словами колишнього американського чиновника, він не пригадує випадку з часів закінчення «холодної війни», коли співробітника розвідки такого високого рангу просили залишити країну.
У середу німецька поліція здійснила обшук будинку в районі Берліна - як сказав Зайберт, у зв'язку з «дуже серйозними підозрами» в шпигунстві.
Німецькі ЗМІ повідомили, що людина, щодо якої ведеться розслідування, працювала у Міністерстві оборони Німеччини - у відділі, пов'язаному з міжнародною політикою в галузі безпеки. Він викликав підозри у зв'язку з його тісними контактами з передбачуваними американськими шпигунами.
Минулого тижня німецькі власті заарештували 31-річного співробітника німецької розвідки за підозрою в шпигунстві на користь іноземних держав з 2012 року. Німецькі ЗМІ повідомили, що він працював на ЦРУ.