Зусилля президента США Дональда Трампа покласти кінець війні в Україні та його телефонні розмови із президентом РФ Володимиром Путіним — це "не зрада". Так міністр оборони США Піт Геґсет відреагував на питання журналістів під час свого візиту на зустріч міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі.
Як повідомляв Голос Америки, Трамп заявив у середу, що домовився з Путіним розпочати переговори про припинення війни в Україні.
Відповідаючи на питання журналістів із проханням прокоментувати ці заяви, глава Пентагону сказав: "Звісно не зрада. Як я сказав нашим союзникам учора, ми визнаємо неймовірну відданість протягом багатьох років. І жодна країна, як підкреслив президент Трамп, не взяла більших зобов’язань для української місії, ніж США, на понад 300 млрд доларів. Тож Сполучені Штати інвестували у стабілізацію цих ліній фронту після агресії Росії. Ніякої зради там немає".
Дивіться також: Низка союзників по НАТО виступили проти домовляння з Путіним без участі Європи і УкраїниЗгідно зі звітом про нагляд за витратами, наданим Конгресу в середу, американські законодавці схвалили майже 183 мільярди доларів військової та невійськової підтримки для України з 2022 року, при цьому не використаними з цієї суми залишається трохи менш як 40 мільярдів доларів.
Також, за словами Геґсета, "існує визнання того, що весь світ і Сполучені Штати інвестують і зацікавлені в мирі, досягнутому шляхом переговорів".
"Моя робота як міністра оборони, працюючи разом з НАТО, полягає в тому, щоб гарантувати, що обороноздатність цього альянсу є якомога сильнішою та надійнішою для стримування будь-якої майбутньої агресії на континенті, —додав Геґсет. — Це наша роль — бути лідерами в НАТО. І це те, що ми продовжимо робити".
Міністр оборони уряду Трампа також заявив, що російська агресія в Україні "стали перезавантаженням для НАТО, усвідомленням того, що цей альянс має бути міцним, сильним і справжнім".
Тому, пояснив він, президент Трамп закликав країни Альянсу збільшити витрати на оборону, "щоб європейські країни визнали, що це невідкладна, реальна загроза для континенту".
Нагадаємо, Трамп послідовно виступає за те, щоб європейські країни НАТО і Канада суттєво збільшили витрати на власну оборону, а також надавали Україні більше оборонної підтримки. Напередодні Голос Америки повідомляв, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте також підтримав цю позицію, наполягаючи, що Альянс має витрачати більше на оборону і наростити виробництво озброєння.
Геґсет сказав, що "американці є активною частиною цього альянсу", і це збережеться. "Але коли йдеться про витрати на оборону, то навіть 2% ВВП недостатньо. 3% і 4%. І зрештою, як сказав президент Трамп, 5% витрат на оборону є критично важливими".
"Усвідомлення того, що існує російська військова машина, яка прагне захопити все більше землі в Україні, і протистояти цьому є важливою європейською відповідальністю. І, звичайно, Сполучені Штати також були там протягом тривалого часу", - підсумував Геґсет.
Нагадаємо, на 14 лютого запланована зустріч Зеленського і віцепрезидента США Джей Ді Венса під час Мюнхенської безпекової конференції. Також, як підтвердив президент Дональд Трамп, до Києва прибуде спеціальний представник США з питань України та Росії Кіт Келлог, його візит очікується 20 лютого.
Дивіться також: Спецпредставник Трампа Кіт Келлог їде в Україну через Мюнхен і Брюссель