У березні 2020 року Голос Америки створив рубрику «Герої добрих справ». Ми попросили вас надсилати нам історії про звичайних людей, які роблять видатні справи у важкий рік боротьби із пандемією коронавірусу. Про добрі вчинки українців в світі - від Ужгорода до американського Нью-Йорка, від небайдужих волонтерів до хоробрих медиків – ось наш топ-10 важливих історій 2020 року про добрі справи українців.
1. B Нью-Йорку для України збирають кошти на кисневі апарати
Your browser doesn’t support HTML5
Українські волонтери та з Нью-Йорка, зокрема Марія Генкін, організували збір коштів на купівлю 18 кисневих агрегатів для лікарень у Львові, Одесі та Харкові. За цей час сотні українців та американців зробили пожертви від 10 до 500 доларів, аби більше хворих на COVID в Україні могли нормально дихати.
2. Українська медсестра, яка бореться з коронавірусом в Нью-Йорку
Your browser doesn’t support HTML5
Українка Ірина Кіт працювала медсестрою у Нью-Йорку, коли штат опинився в епіценрі пандемії коронавірусу влітку 2020. У цей період медики, які боролися за життя мешканців мегаполіса стали народними героями на героїнями. Наражаючи себе на небезпеку, Ірина навіть добровільно працювала на додаткових змінах, коли шпиталі переповнювалися хворими. Втім називати себе героїнею вона категорично не бажає.
3. На лінії фронту - лікарка з Нью-Йорка Валентина Голобородько
У той час, коли «невидимий ворог» примусив світ панікувати, українці прислуховувалися до Валентини Голобородько – лікарки, доцентки, яка працювала на передовій подолання пандемії у Нью-Йорку. Після виснажливих змін у лікарні, жінка знаходила час, щоб поінформувати громаду про поточну ситуацію, як на своїй сторінці у соцмережах так і у ефірах ЗМІ.
4. В Ужгороді волонтери безкоштовно роздають антисептики старшим людям
Your browser doesn’t support HTML5
Націнка на антисептики з початком пандемії в Україні спонукала місцеву молодь Ужгорода поборотися із несправедливістю. Так, Віталій Глагола із іншими волонтерами, за власні кошти виготовили запаси антисептиків, які вони розносили безкоштовно разом із масками та рукавичками пенсіонерам та бідним свого міста.
5. «Підбадьорюючі пакунки» для українців, що важко переживають коронавірус у Нью-Йорку
Your browser doesn’t support HTML5
Улітку, на піку пандемії, організація Razom, куди входить активістка Марія Сорока, збирала заявки від ньюйорківців, кому через коронавірус була потрібна підтримка. Люди залишали повідомлення як про себе, так й про інші родини, які потребують уваги та піклування.
6. Українська дизайнерка з Нью-Йорка шиє маски
Спалах коронавірусу та дефіцит засобів індивідуального захисту у США змусив українську дизайнерку Ірину Лису пустити тканину для шиття модних суконь на створення масок для друзів та знайомих.
7. Безкоштовна послуга "Підвези медика" в Ужгороді
Your browser doesn’t support HTML5
Компанія перевезень міста Ужгорода "Your Transfer" організувала безкоштовні послуги "таксі" для медпрацівниців із дому на роботу, у той час, коли в Україні діяв локдаун.
8. Як волонтерка Люба Шипович допомагає Україні боротися з коронавірусом
Your browser doesn’t support HTML5
У часи пандемії в Україні активізувався волонтерський рух. Люба Шипович, завновниця організації Razom, працювала свого часу радницею прем’єра і пандемія застала її в Україні. Вона не склала рук і використала свої професійні навички для боротьби з вірусом.
9. Як маленький бізнес Veterano Brownies допомагав медикам, які борються із пандемією в Івано-Франківську
Your browser doesn’t support HTML5
У час коли ресторанний бізнес поглинула економічна скрута, Veterano Brownie у Києві активно працював і процвітав... та навіть допомагав українським медикам, які борються із пандемією.
10. Емігрант з України допомагає безхатькам у Колорадо
Your browser doesn’t support HTML5
У ці скрутні часи емігрант з України зігріває безхатьків Денвера, штату Колорадо. Ленонід Стародубцев свого часу пережив важкий період. Тоді він відчув підтримку друзів та громади. Після складної операції та реабілітації у нього з’явилося бажання віддячити.