Новий виконуючий обов'язки міністра оборони США Патрік Шенеген провів зустріч з цивільними лідерами американських військових.
Під час зустрічі в середу він закликав їх пам'ятати: "Китай, Китай, Китай".
Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформацію надану посадовцем оборонної сфери США на умовах анонімності.
Ця заява прозвучала попри те, що військові США активно долучені до боротьби з бойовиками в Сирії та Афганістані, зазначає видання.
В Пентагоні говорять, що саме Шенеген запропонував більш жорстке формулювання стосовно Китаю в Національній оборонній стратегії США 2018 року, де Китай названо стратегічним конкурентом, пише Reuters.
Шенеген з 1 січня виконує обов'язки глави Пентагону після того, як Джим Маттіс пішов у відставку.
“Керівництво нашого відомства, військове й цивільне, залишається у найкращих руках”, - написав Маттіс у понеділок у свій останній день на посаді.
Дивіться також: Маттіс пішов з посади міністра оборони без церемоній, порадивши колегам цінувати союзників СШАНа відміну від Маттіса, який прийшов у Пентагон бойовим генералом морської піхоти, відслуживши в Афганістані, Шенеген не має військового досвіду.
Шенеген перейшов на роботу в Міністерство оборони з авіакомпанії Боїнґ, де понад 30 років керував цивільними та військовими програмами. Заступником міністра оборони він став 2017 року.
Маттіс подав у відставку після зустрічі з президентом Трампом у Білому домі 20 грудня, на якій вони розійшлися у поглядах щодо рішення президента вивести американські війська з Сирії, де США допомагали у боротьбі з угрупованнями так званої “Ісламської держави”.
Хоча Маттіс й Трамп і раніше мали протилежні погляди щодо деяких питань, цього разу рішення щодо Сирії стало вирішальним.
“У вас є право мати міністра оборони, погляди якого краще відповідають вашим з цього та з інших питань”, - написав тоді Маттіс Трампу, додавши, що залишиться на посаді до лютого 2019 року, щоб дати можливість знайти наступника, і щоб він представляв США на запланованій зустрічі міністрів оборони НАТО.
Але трьома днями згодом Трамп оголосив у Twitter, що Маттіс залишить посаду вже до кінця 2018 року.
У листі про свою відставку Маттіс також застеріг президента, що Сполучені Штати “мають бути рішучими й недвозначними у підходах до країн, стратегічні інтереси яких - у щораз більшому напруженні з нашими”, вказавши на Китай і Росію.
Дивіться також: Заходи безпеки під час святкування Нового року у Нью-Йорку
Your browser doesn’t support HTML5