Палата представників США знову проголосувала за військову допомогу Україні

Законопроект про військові витрати США передбачає допомогу Україні у розмірі 300 мільйонів доларів.

Палата представників Конгресу США знову схвалила законопроект, що передбачає надання військової допомоги Україні у розмірі 300 мільйонів доларів з метою зміцнення її збройних сил перед лицем агресивної поведінки Росії.

Програма, що передбачає відправку сучасних американських озброєнь Україні та підготовку її збройних сил, міститься в оновленому варіанті законопроекту про оборонний бюджет США, який у четвер був ухвалений в Палаті представників 370 голосами проти 58.

Документ містить пункт про скорочення військових витрат на суму 5 мільярдів доларів, якого не було в первісному варіанті законопроекту, заветованому президентом США Бараком Обамою в жовтні. Водночас пункт про надання 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні залишився без змін.

У список озброєнь, дозволених для поставок Пентагоном в Україну, увійшли боєприпаси, безпілотники, протитанкові ракетні системи і міномети.

Конгрес раніше вже проголосував за надання військової допомоги Україні, проте президент Обама наклав вето на законопроект з оборонної політики у зв'язку з розбіжностями з приводу інших положень документа.

Ці розбіжності згодом були узгоджені, і в понеділок президент підписав двопартійний законопроект щодо бюджету, який дозволить країні уникнути дефолту і відстрочити чергові суперечки навколо федеральних витрат і держборгу до 2017 року.

Законопроект передбачає оборонне фінансування у розмірі 600 мільярдів доларів. Документ користується широкою підтримкою як серед республіканців, так і серед демократів, хоча в ньому як і раніше залишилися положення, що ускладнюють закриття в'язниці в Гуантанамо.

Сенат може схвалити нову версію законопроекту вже наступного тижня, незважаючи на заклики про зміну положень, що стосуються Гуантанамо. Серед них - обмеження на переведення на територію США ув’язнених з цієї бази, де як і раніше утримуються 112 іноземних громадян, підозрюваних у причетності до тероризму.

У Конгресі очікують, що Обама підпише законопроект, незважаючи на обмеження щодо Гуантанамо, проте Білий дім поки що нічого не повідомляє про його наміри.

Президент, який пообіцяв закрити в'язницю до відходу зі своєї посади в січні 2017 року, заявив, що положення стосовно Гуантанамо були однією з головних причинин його рішення заблокувати перший веріант законопроекту.

Дивіться також: Що дали Росії 1,4 мільярди доларів витрачені на пропаганду?

Your browser doesn’t support HTML5

Український StopFake у Сенаті США назвали взірцем боротьби із пропагандою Кремля. Відео