Колишній Голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен назвав "божевільною" політику Трампа стосовно митних тарифів.
"В битві стосовно митних тарифів є переможці та переможені, - сказав Грінспен, повідомляє Bloomberg. – Однак, варто відзначити, що найбільш важливо, що обидва програють, просто переможець програє менше". Так Грінспен заявив під час події в Нью-Йоркському університеті.
"Це акциз, і люди думають про митні тарифи як про щось інше, - додав він. – Це податок і всі задіяні в цьому протистоянні, це означає, що ви забираєте кредит, або купівельну спроможність у цілої низки країн".
Він назвав "помилковим" твердження, що Китай може перегнати США в економічному плані і наголосив на порівняно низькому рівні розвитку економіки Китаю.
"Тарифна війна" між США та Китаєм триває вже декілька місяців. США запровадили низку митних тарифів на 250 мільярдів товарів китайського імпорту, а Китай відповів запровадивши мита на 110 мільярдів доларів американських товарів.
Останнім часом президент США Трамп зменшив войовничу риторику стосовно Китаю. Виступаючи перед репортерами в Білому домі на початку листопада Трамп заявив, що у торговельних відносинах з Китаєм досягнуто значного прогресу. Трамп також спрогнозував, що дві найбільші економіки світу зможуть досягти "справедливої" домовленості.
Він підтвердив, що зустрінеться з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту Великої двадцятки в Аргентині 30 листопада – 1 грудня.
Все ж, низка питань у двосторонніх відносинах США та Китаю залишаються невирішеними. Так, США вже певний час звинувачують Китай у порушенні прав інтелектуальної власності.
20 листопада Служба Торговельного представника США видала доповнення до звіту стосовно порушень прав інтелектуальної власності у світі. В звіті США звинуватили Китай в промисловому шпигунстві і несправедливому режимі стосовно прав на технології, які змушують американські компанії ділитись правами на технології з китайськими конкурентами".
"Ми завершили це доповнення в рамках посиленого моніторингу та зусиль з забезпечення дотримання правил, - заявив торговий представник США Роберт Лайтхайзер. – Це доповнення показує, що Китай не провів значних змін до несправедливої, нераціональної практики, що спотворює ринки".
Міністр закордонних справ Китаю у відповідь послався на вересневу заяви китайського уряду, де йдеться, що Китай "потужно захищає" права інтелектуальної власності.
Дивіться також: Посли США Йованович та Пайєтт записали звернення до українців з нагоди річниці Революції Гідності
Your browser doesn’t support HTML5