Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch («Вахта прав людини») заявляє, що ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму залишається репресивною.
Про це йдеться у звіті правозахисників щодо ситуації в України.
«Люди, які відмовляються від російського громадянства і зберігають українське, стикаються із серйозними труднощами у доступі до освіти, працевлаштування та соціальної допомоги. Влада не проводить ефективні розслідування насильницьких зникнень кримськотатарських та проукраїнських активістів, які сталися у 2014 році», – йдеться у звіті.
Правозахисники також зазначають, що влада, як і раніше, «змушує мовчати критиків і продовжує чинити тиск на кримських татар».
Щодо Донбасу, автори звіту Human Rights Watch заявляють, що сторони збройного конфлікту на сході України порушували закони війни.
«Вони (сторони конфлікту – ред.) здійснювали невибіркові атаки, у тому числі із застосуванням касетних боєприпасів, унаслідок яких загинули та були поранені цивільні особи. Урядові війська і підтримувані Росією ополченці розміщувалися у густонаселених районах, або поблизу від них, що наражало на небезпеку мирних мешканців та цивільні об’єкти, такі як школи, лікарні й житлові будинки. Існують переконливі докази використання у Східній Україні кількох типів протипіхотних мін, хоча на момент написання цього звіту не було можливості визначити відповідальну за це сторону або сторони», – йдеться в звіті.
Влада, як і раніше, змушує мовчати критиків і продовжує чинити тиск на кримських татар«Вахта прав людини»
За даними правозахисників, є «достовірні свідчення» про те, що обидві сторони були причетні до катувань та жорстоких і принизливих для гідності видів поводження із затриманими.
Як заявили правозахисники, всі сторони конфлікту порушували міжнародне гуманітарне право. «Обмеження свободи пересування, запроваджені урядом у січні 2015 року, стали причиною затримок у доставці гуманітарної допомоги, зокрема, медикаментів, до постраждалих від конфлікту районів, спричинивши важку гуманітарну ситуацію для цивільного населення», – кажуть у HRW.
За даними ООН, внаслідок конфлікту на сході України загинули понад дев’ять тисяч людей.
Дивіться також: Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США?
Your browser doesn’t support HTML5