“Наступного разу нам може не так пощастити”– МАГАТЕ про вибиті внаслідок російської атаки вікна на Хмельницькій АЕС

Внаслідок російської атаки у кількох будівлях Хмельницької АЕС ударною хвилею було вибито вікна. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі видав заяву про наслідки російської атаки для Хмельницької АЕС. AP Photo/Ahn Young-joon

Надзвичайно нестабільною назвало Міжнародне агентство з атомної енергії МАГАТЕ ситуацією з ядерною безпекою в Україні. МАГАТЕ оприлюднило заяву про російські атаки, що призвели до тимчасового припинення живлення 2 з 11 зовнішніх станцій радіаційного моніторингу на Хмельницькій АЕС.

“Цей інцидент ще раз підкреслює надзвичайно нестабільну ситуацію з ядерною безпекою в Україні, яка триватиме, поки триватиме ця трагічна війна”, – йдеться у заяві організації.

Внаслідок російської атаки у кількох будівлях Хмельницької АЕС ударною хвилею було вибито вікна.

“Наступного разу нам може не так пощастити”, – сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі.

Українське Міністерство енергетики повідомило, що внаслідок вибуху було пошкоджено вікна в адміністративно-побутовому та лабораторно-побутовому корпусах. Через пошкодження ліній електропередачі знеструмлено 1 860 споживачів у містах Славута та Нетішин Хмельницької області.

Експерти МАГАТЕ, присутні на АЕС, заявили, що сирени повітряної тривоги спрацювали о 1:26 за місцевим часом, а пізніше вранці пролунали два гучні вибухи. Згодом їм повідомили, що два безпілотники були збиті на відстані приблизно 5 та 20 кілометрів від АЕС. Станції сейсмічного моніторингу у регіоні також зафіксували сейсмічні наслідки вибухів.

“Потужні вибухи сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі, вибивши багато вікон та тимчасово вимкнувши подачу електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу, ще раз підкресливши небезпеку для ядерної безпеки під час триваючого військового конфлікту”, – йдеться у коментарі Ґроссі.

“Удару по атомній електростанції слід уникати будь-якою ціною”, – вважає посадовець.

На Хмельницькій АЕС є два реактори, один з яких працює, а інший перебуває у плановому зупині з початку серпня.

Дивіться також: На ЗАЕС збільшився ризик радіаційної аварії. МАГАТЕ наполегливо рекомендує перевести блоки в "холодний зупин"