Чому 75-та річниця капітуляції Японії у Другій світовій - менш помітна, ніж День перемоги у Європі, але не менш значуща?

15 серпня світ відзначає 75-ту річницю капітуляції Японії у Другій світовій війні, цей день також називають День перемоги над Японією, англійською - V-J Day (Victory Over Japan Day, - прим ГА).

У Токіо відбулись масштабні жалобні заходи за участі імператора Нарухіто та прем'єр-міністра Сіндзо Абе. У Великій Британії на церемонії вшанування загиблих також була присутня королівська родина - принц Чарльз із дружиною Каміллою.

Однак, у більшості європейських країн і у США цей день привертає менше уваги, ніж День пам'яті в річницю перемоги над нацистською Німеччиною, який більшість держав відзначають 8 травня. А цього року жалобні заходи ще менш масштабні через пандемію коронавірусу.

15 серпня 1945 року Японія проголосила капітуляцію союзникам, офіційно документ був підписаний 2 вересня 1945 року, що й знаменує закінчення Другої світової війни.

Японія капітулювала після атомних бомбардувань Хіросіми й Нагасакі 3 і 6 серпня, що вбили близько 200 тисяч людей.

Хоча союзники проголосили перемогу над Німеччиною у Європі 8 травня 1945 року, протистояння у Тихому океані тривало. За деякими джерелами, там загалом загинуло понад 30 мільйонів солдатів і цивільних.

У США із V-J Day пов'язана іще одна подія - відомий поцілунок моряка й медсестри на Таймз Сквер у Нью-Йорку після оголошення капітуляції Японії. Герої фото померли.

Дивіться також: Ізраїль та Об'єднані Арабські Емірати за посередництва США підписали угоду про нормалізацію відносин. Відео

Your browser doesn’t support HTML5

Ізраїль та Об'єднані Арабські Емірати за посередництва США підписали угоду про нормалізацію відносин. Відео