Цим пловом шахтарі святкують видобуток тижневої норми вугілля. Кожен з них тільки-но заробив 10,000 сомів, це близько 150 доларів – сума, що в кілька разів перевищує середню зарплату в Киргизстані.
Однак, гроші даються не так просто. Гірники працюють в небезпечних умовах як у копальні, так і поза її межами.
"Якщо дасть Бог, ми можемо померти поза шахтою теж. Це воля Аллаха, якщо станеться якесь нещастя. Однак ми намагаємося дотримуватись правил безпеки", - розповів один з шахтарів.
Копальня нелегальна і шахтарі самі встановлюють правила безпеки та розподіляють хто і що робитиме. Тут немає нагляду з боку державних структур, а покупці не цікавляться яким коштом добувається вугілля.
Важкий мішок з вугіллям тільки-но впав вниз. На щастя цього разу ніхто не постраждав.
До забою, який знаходиться на глибині ста метрів, шахтарі спускаються за допомогою мотузки. Стелі та стіни підземного лабіринту підтримуються завдяки колодам. У шахті одночасно працює 50 гірників.
"Що ми можемо зробити? Це важко. Але ми повинні працювати. Ми повинні годувати дітей", - додав він.
Окрім завалів робітникам загрожують серйозні проблеми зі здоров’ям. Дихання вугільним пилом упродовж довгого проміжку часу призводить до хвороби легенів та порушення зору.
"Вугілля потрапляє в наші нирки. Багато хто з нас мають захворювання нирок. У нас немає часу, щоб відвідати лікарів", - розповів ще один гірник.
Шахтар на ім'я Амір винайшов спосіб піднімати вугілля на-гора завдяки старому автомобілю «Москвич».
Його винахід полегшить роботу шахтарям, однак не позбавить їх небезпек під землею під час видобутку вугілля.
Дивіться також: В ООН є держави, які хочуть, щоб України не було - організатор виставки у Нью-Йорку. Відео
Your browser doesn’t support HTML5