Міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар заявив, що Нью-Делі готовий до того, щоб повертати до країни індійців, які перебувають у США без відповідних документів. Про це він заявив після зустрічі з державним секретарем США Марко Рубіо у Вашингтоні, де одним із питань була проблема нелегальної імміграції.
Джайшанкар зазначив, що індійська влада рішуче виступає проти нелегальної міграції: "Ми завжди вважали, що якщо є хтось із наших громадян, які перебувають тут нелегально, якщо ми впевнені, що вони наші громадяни, ми завжди були, знаєте, відкриті для їхнього законного повернення до Індії". Він сказав, що таку позицію влада країни займає в питанні незаконного перебування громадян Індії в усіх державах.
Після вступу на посаду президент США Дональд Трамп видав укази, спрямовані на подолання нелегальної імміграції та депортацію тих, хто перебуває в США незаконно.
За даними дослідницького центру Pew, у 2022 році індійці становили третю за чисельністю групу іммігрантів без документів у США після вихідців із Мексики та Сальвадора. Їхня кількість оцінюється в 725 тисяч.
Аналітики кажуть, що таким чином Індія хоче сприяти адміністрації Трампа у вирішенні важливої для нової влади проблеми нелегальної імміграції у США. При цьому Нью-Делі готується говорити зі США про інші складніші питання, включаючи торгівлю та митні тарифи.
"Серед низки питань, де існують розбіжності між Індією та США, це одна сфера, де Індія може продемонструвати, що вона щось робить прозоро, надаючи їй більше простору для маневру в інших сферах, — сказав Харш Пант, віцепрезидент організації Observer Research Foundation у Нью-Делі. "В інших сферах, таких як економіка та торгівля, дуже важко робити те, чого нова адміністрація Трампа може хотіти від Індії, і це займе час", — додав Пант.
Джайшанкар сказав, що Нью-Делі наразі перевіряє особи тих, хто підлягає депортації, і точну кількість нелегальних мігрантів визначити неможливо.
Сполучені Штати визначили близько 18 тисяч нелегальних індійських мігрантів, яких потрібно відправити додому, для яких Індія після перевірки почне процес депортації, повідомило Bloomberg на початку цього тижня з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.
У Сполучених Штатах відбуваються депортації індійців, які не мають належних документів: наприклад, у жовтні США репатріювали групу громадян Індії.
Міністр закордонних справ Індії Джайшанкар також висловився на підтримку способів легальної міграції.
"Ми, як уряд, очевидно, дуже підтримуємо легальні пересування, тому що віримо в глобальний ринок праці. Ми хочемо, щоб індійські таланти та індійські навички мали максимальні можливості на глобальному рівні", — сказав він на пресконференції.
Візова програма H-1B, яка привозить кваліфікованих іноземних працівників до Сполучених Штатів, була предметом дебатів у США в останні роки, дехто різко критикував програму за негативний вплив на американських працівників. Прихильники стверджують, що ці кваліфіковані працівники приносять користь компаніям і роботодавцям США. Індійці, більшість з яких професіонали, що працюють у технологічній галузі, є одними з найбільших бенефіціарів візової програми.
Пант каже, що Індія перебуває у "сильнішій позиції" щодо віз H-1B: "У цьому питанні Індія також отримує підтримку від компаній у США, тому з політичного погляду це питання безпечніше для Індії".
Ілон Маск є одним із тих, хто висловив рішучу підтримку програмі. Трамп, який раніше критикував програму, минулого місяця висловився на її користь.
Дивіться також: Трамп дав перше інтерв'ю з Овального кабінету телеканалу Fox News