В останньому звіті військова розвідка Великої Британії проаналізувала угоду про стратегічне партнерство між Росією та Іраном, яка була підписана в Москві 17 січня.
Партнерство Росії та Ірану майже напевно було обумовлене взаємними безпековими та економічними інтересами і Росія залишається залежною від військової підтримки Ірану, на тлі війни в Україні, констатує розвідка.
"Однак залишається певна недовіра і напруга у відносинах, що швидше за все, стане перешкодою для розширення їхньої співпраці", - йдеться у звіті.
Угода охоплює співпрацю в сферах оборони та безпеки, економіки, торгівлі, транспорту, енергетики, технологій, інформації та безпеки в кіберпросторі. Утім "на відміну від угод Росії з КНДР і Білоруссю, російсько-іранська угода не містить положення про взаємну оборону", підкреслюють британці.
Угода також "навряд чи стане суттєвим покращенням партнерства, чи суттєвим розширенням сфери їхньої поточної співпраці", вважає британська розвідка.
На початку цього року, 7 січня один з командирів Корпусу вартових Ісламської революції (ред. збройні сили Ірану) Бехруз Есбаті, виступив у Тегерані з промовою, у якій розкритикував зокрема Росію у зраді в Сирії під час падіння режиму Башара Асада.
Зокрема він вказує на те, що росіяни брехали про нібито вдалі повітряні атаки по повстанцях в Сирії у листопаді-грудні минулого року. А також дорікає росіянам за змову з Ізраїлем під час авіаудару по Дамаску 20 січня 2024 року, в результаті якого загинув Садег Омідзаде, бригадний генерал іранської розвідки.
Дивіться також: Росія та Іран підписують угоду про стратегічне партнерство. Положення про взаємну оборону немає, каже Іран