Радник Білого дому і дочка президента Дональда Трампа – Іванка Трамп закликала країни покласти край зменшенню кількості жінок, які працюють в науці, технології, інжинерії і математиці.
З таким закликом вона виступила в промові в Токіо за два дні до прибуття туди з відвідинами її батька. «Сьогодні жінки становлять 13 відсотків інженерів і 24 відсотки професіоналів у комп’ютерних науках, тодія як у 1990 році їх було 35 відсотків, сказала вона на Світовій асамблеї жінок. «Такі країни, як Сполучені Штати і Японія, не можуть бути самовдоволені, сказала вона. – Ми мусимо продовжувати провідні реформи в наших країнх і також дати більші можливості жінкам в обмежених економіках».
Іванка Трамп виступила на форумі на запрошення прем’єр-міністра Сіндзо Абе. Проте, незважаючи на те, що Сіндзо Абе перебуває на посаді вже п’ять років, критики звинувачують його в тому, що він мало зробив для жінок. У Японії менше чотирьох відсотків жінок займають керівні посади в бізнесі, а в парламенті є лише 14 відсотків жінок-законодавців.
Абе розпочав програму Womenomics для притягнення більшої кількості жінок до праці шляхом, між іншими, покращенням опіки над дітьми. Це не проходить легко в країні, суспільство якої традиційно патріархальне.
Промова Іванки Трамп – це добрий спосіб наближення країни до Сполучених Штатів і для покращення її репутації у світі. Адже в багатьох країнах Японію і далі піддають критиці з приводу питання невідповідного ставлення японських солдатів до жінок на окупованих територіях під час Другої світової війни.
В центрі уваги відвідин президентом Трампом кількоазійських країн буде питання Північної Кореї, її ядерної і ракетної програм.
У промові президента Трампа на форумі ООН у вересні він погрожував «повністю знищити» Північну Корею, якщо США будуть змушені захищати себе і своїх союзників.
Розвідувальне агентство Південної Кореї повідомило, що КНДР, за всіма ознаками, готується провести нове ядерне випробування. Президент Трамп прибуде до Сеула у вівторок для зустрічі з президентом Мун Чже Іном, а наступного дня виступить з промовою до законодавців Національної асамблеї.
Дивіться також: Узбецька діаспора у США намагається зрозуміти мотиви та простежити зв’язки нападника
Your browser doesn’t support HTML5