Японія оголосила санкції проти Москви та заборону експорту двигунів й іншої техніки до Росії. Заморожено активи десятків осіб і груп та заборонено експорт для десятків організацій з Росії та кількох інших країнах, які, ймовірно, допомагали їй обходити санкції.
Ці та низка інших обмежень увійшли до пакету санкцій Японії щодо Росії через її війну проти України.
Під санкції потрапили 11 осіб, 29 організацій і три банки з Росії, а також північнокорейський і грузинський банки, яких звинувачують у допомозі росіянам в обході санкцій.
Також встановлено повну заборону на експорт для 22 російських військових організацій, у тому числі виробників техніки та обладнання.
Затверджено список із 335 найменувань, які не можуть бути експортовані в Росію. Він включає двигуни та деталі будівельних автомобілів, моторизовані велосипеди, комунікаційні та акустичні пристрої, механічні інструменти та клапани, повідомляє Міністерство торгівлі та промисловості Японії.
Головний секретар Кабінету міністрів країни Йошімаша Хаяші заявив, що санкції від 10 січня, свідчать про відданість Японії зусиллям "Групи семи" із посилення санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну.
“Це внесок Японії в рамках міжнародних зусиль щодо досягнення глобального миру та вирішення проблем, спровокованих російським вторгненням”, – сказав Хаяші.
На онлайн-саміті G7 у середині грудня прем’єр-міністр Шіґеру Ішіба підтвердив такий намір Японії у доповнення до кількох попередніх пакетів санкцій проти Росії.
Експортні обмеження також будуть застосовані до 31 групи з-за меж Росії, котрі, за словами японського уряду, допомагали Росії перенаправляти заборонені товари та уникати санкцій.
Це 11 груп із Гонконгу, сім у материковому Китаї, вісім у Туреччині, дві у Киргизстані та по одній у Таїланді, ОАЕ і Казахстані.
Дивіться також: Більше санкцій для "кремлігархів". Як Захід може позбавити Кремль потужної зброї – дискусія в Атлантичній раді