Ось уже 41 рік поспіль у Новому Орлеані – місті, де народився джаз, проходить джазовий фестиваль. Протягом семи днів свято цього стилю музики відвідує приблизно 400 тисяч людей як зі Сполучених Штатів, так і з-за кордону. Прибутки від заходу йдуть на підтримку освітніх та культурних програм, як також на допомогу музикантам. Фестиваль поєднує музику, культуру та традиції притаманні Новому Орлеану.
Одна з місцевих традицій веселе вшанування пам’яті музикантів, які відійшли у вічніст. Адже цього просять самі небіжчики. Це називається похорон у стилі джазу. На час фестивалю тут створюють сиволічний цвинтар, потрапити до якого, велика честь для померлих. А для живих вважається за честь бути запрошеними на джазовий фестиваль у Новому Орлеані, – каже композитор та музикант Девід Іґан:
Протягом семи днів з дванадцяти сцен розкинутих на території місцевого іподрому лунає не лише джаз, а й інші стилі музики, які зародилися від новоорлеанського джазу.
Джазмен зі сорокарічним стажем Лерой Джоунс закохався у цю музику у дванадцятирічному віці:
«Від джазу пішли інші жанри так званої популярної музики, комбінація різних жанрів покликана створити різні види звуку. Їх основа походить від джазу, який виник у Новому Орлеані».
Перший джазовий фестиваль у Новому Орлеані 1970-го року відвідало всього 350 прихильників музики. У наші дні гарно провести час збирається приблизно 400 тисяч людей, яких цього року не зупинила злива у перший день і багнюка днем пізніше. Організувати захід такого масштабу вимагає тисячі працівників і волонтерів, однак це не головне каже Луїс Едвардс, який працює в організаційному комітеті вже 25 років:
«Цьому фестивалю 41 рік. Щоб робити його на такому рівні, потрібно мати усі ці роки досвіду, і, я думаю, вкладати душу та відчувати культуру Нового Орлеану».
Новий Орлеан – ідеальне місце для фестивалю. Адже, як каже музикант Джо Краун, місто просто дихає музикою:
«Тут стільки всього відбувається. Люди тут хочуть чути музики усюди. Вони не їдять без музики. Не проводять будь-якої події без музики. Музика тут у центрі всього».
До міста тягнуться джаз-музиканти з усього світу. Катя Тойвола приїхала на джаз-фестиваль як туристка з Фінляндії 15 років тому і закохалась у Новий Орлеан. Майже 10 років вона живе тут постійно і грає у різних колективах:
Цей джазовий фестиваль, ані найбільший, ані найстаріший у світі. Однак безперечно особливий, адже проходить у місті де народився і звідкіля поширився світом джаз. Жанр, який давно поступився популярністю стилям музики, що зросли на його основі, досі залишається рідним і добрим дідусем джазом.