У п’ятницю у Віфлеємі ізраїльська поліція застосувала сльозогінний газ проти палестинських протестувальників, які продовжують так званий «день люті».
Після того, як президент США Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, і Сполучені Штати планують перенести туди своє посольство з Тель-Авіва, ізраїльська поліція надіслала до міста додаткові сили безпеки.
У минулому Ізраїль накладав обмеження щодо осіб, які могли відвідувати район Храмової гори, де часто ставалися спалахи насильства під час збільшення напруження. Представник ізраїльської поліції Майкі Розенфельд заявив: «Ми не маємо повідомлень, що будуть заворушення на горі, тому немає жодних вікових обмежень щодо відвідувачів (молільників). Якщо будуть заворушення, ми негайно зареагуємо.
Храмова гора – найбільш священне місце для юдеїв і третє за значенням для мусульман.
У п’ятницю в країнах Близького Сходу і в країнах з більшістю мусульманського населення відбуваються протести проти рішення президента Трампа.
Тисячі людей прийшли до будинку посольства США в столиці Малайзії Куала-Лумпурі. Деякі демонстранти вигукували «Руки геть від Єрусалима» і «Геть з президентом Трампом».
В Індонезії, країні, в якій проживає найбільше у світі мусульман, сотні протестувальників зібралися перед посольством США в Джакарті. Вони вигукували «Трамп божевільний», «Смерть Трампу» і «Смерть Америці».
Тимчасом Міністерство закордонних справ у заяві, яка здивувала ізраїльтян, заявило, що воно розглядає Східний Єрусалим як столицю майбутньої Палестинської держави. Водночас, у цьому ж контексті, додано, що росіяни розглядатимуть Західний Єрусалим як столицю Ізраїлю.
Згідно з американськими посадовцями, державний секретар Рекс Тіллерсон і міністр оборони Джим Маттіс висловили занепокоєння з приводу рішення президента Трампа.
Дивіться також: Директор київського офісу Інституту Кеннана про успіхи та провали реформ в Україні
Your browser doesn’t support HTML5