Увесь день в неділю, держсекретар США Джон Керрі провів в ефірі провідних американських телеканалів. За словами Керрі, Тегеран не отримав великої вигоди від домовленостей, як про це говорять деякі політики по обидва боки Атлантики. Скоріше у виграші світ.
"У резолюції ООН, якою на Іран було колись накладено санкції, чітко говориться, якщо Іран припинить збагачення урану і погодиться на переговори, всі санкції з нього будуть зняті. Іран зробив більше, ніж просто погодився про переговори. Він підписав з нами угоду", - заявив Джон Керрі.
На Капітолійському пагорбі не розділяють захоплення Адміністрації Обами. Республіканці сердяться, що Рада Безпеки ООН схвалила угоду раніше, ніж її розгляне Конгрес США.
"Це дуже проблематично. Я стурбований тим, що ООН погодилася на те, що можливо не зможе імплементувати", - заявив сенатор США Роберт Коркер.
Однопартійці президента США також не обіцяють, що зможуть позитивно проголосувати угоду в обох палатах Конгресу.
"У нас є два місяці, які ми витратимо на те, щоб краще зрозуміти угоду з Іраном. Це не легке рішення для нас", - заявив сенатор Бенджамін Коркер.
Президентові США знадобиться підтримка однопартійців, щоб допомогтися схвалення угоди Конгресом.
"Ця угода зробить Америку і світ більш безпечними і надійними. Упродовж наступних кількох тижнів ви почуєте чимало емоційних аргументів, які не відповідають дійсності", - сказав Президент США Барак Обама.
Водночас в Адміністрації переконують, Іран і далі розглядається як загроза.
"Я казав раніше, що Іран був нашим ворогом і він досі ним залишається. . Немає ніяких ілюзій щодо цього. Однак, Іран без ядерної зброї є зовсім іншою країною, ніж Іран з ядерною бомбою. Ми віримо, що Ізраїль, як і весь регіон, почуватиметься безпечніше. Якщо Конгрес скаже «ні» цій угоді, то ніщо не зупинить Іран від набуття ядерної зброї", - сказав Джон Керрі.
В Ізраїлі називають угоду – помилкою і лобіюють Американських конгресменів не погоджуватися на зняття санкцій з Ірану. Кажуть Тегерану довіряти не можна.
"Цей режим щойно отримав угоду, про яку мріяв. Ця угода може відстрочити на кілька років набуття Іраном ядерної зброї, у разі якщо вони не обманюватимуть. Однак, ця угода прокладає шлях до виробництва багатьох ядерних бомб через десять років. Тегеран також отримав гроші для фінансування терористичних актів проти нас та проти США. Це дуже погана угода", - заявив прем'-єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.
Щоб заспокоїти своїх близькосхідних союзників, до регіону вилетів міністр оборони США Ештон Картер. Він проведе ряд зустрічей, під час яких намагатиметься переконати лідерів країн, що угода з Іраном не несе загрози, а Сполучені Штати залишаються надійними партнерами у регіоні.
Дивіться також: Який арсенал Путін використав проти ЗМІ у Криму? Відео
Your browser doesn’t support HTML5