Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер погодився взяти участь в економічному форумі в Росії, який пройде в червні, повідомила у понеділок представниця Єврокомісії. Візит Юнкера може оживити дебати про ускладнені відносини між ЄС і Москвою.
«Голова Юнкер отримав запрошення і планує взяти участь у Петербурзькому міжнародному економічному форумі 16 червня, – повідомила представниця Єврокомісії. – Він скористається цією можливістю, щоб донести до російського керівництва, а також до ширшої аудиторії бачення Євросоюзом нинішнього стану відносин між ЄС і Росією».
Юнкер піддається критиці з боку деяких європейських чиновників, що займають жорстку позицію в питанні про збереження економічних санкцій, введених ЄС і США в 2014 році в зв’язку з російською анексією Криму і підтримкою сепаратистів на сході України. Колишній прем’єр-міністр Люксембургу закликає до «практичних відносин» з Москвою.
Єврокомісія, виконавчий орган Євросоюзу, «повністю розділяє» основні принципи політики щодо Росії, узгодженої урядами 28 держав, підкреслила її представниця.
У заяві про головні принципи, випущеній в березні, міністри закордонних справ ЄС знову заявили, що зміна санкцій обумовлена виконанням мирних угод щодо України, і закликали до зміцнення захисту від різноманітних загроз, що виходять від Росії. Але вони також підтримали «вибрану роботу з Росією» і «необхідність участі в контактах між людьми».
У листопаді Юнкер надіслав листа президентові Володимиру Путіну, в якому запропонував зміцнювати торговельні зв’язки між ЄС і очолюваним Росією Євразійським економічним союзом після реалізації угоди про припинення вогню в Україні. Кремль відкинув цю ідею.
У жовтні глава Єврокомісії дав привід для суперечок, коли виступив із заявою про те, що конфронтація «не може тривати, як зараз», і що Європа не повинна перебувати «під диктатом» Вашингтона в тому, що стосується Росії.
Десять днів тому представники ЄС повідомили, що поки неясно, чи прийме Юнкер запрошення від Кремля, хоча російські чиновники в той момент чекали, що він приїде на економічний форум.
Представник ЄС тоді заявив, що будь-який подібний візит пов’язаний з високими політичними ризиками. За його словами, на приїзд Юнкера вплине наявність або відсутність серйозного погіршення відносин з Росією на той час.
Дивіться також: Комахи-переносники вірусу Зіка можуть бути і в Україні
Your browser doesn’t support HTML5