7 цікавих фактів про Камалу Гарріс

У вівторок ймовірний кандидат в президенти від Демократичної партії США Джо Байден назвав сенаторку від Каліфорнії Камалу Гарріс своєю партнеркою на виборах – потенційною кандидаткою у віце-президенти США.

В якості партнерки Джо Байдена на президентських перегонах, планується, що Гарріс в жовтні проведе дебати з Майком Пенсом, теперішнім віце-президентом США.

Раніше Байден говорив, що хоче в цій ролі бачити жінку, і ім’я Гарріс увесь час називалося серед потенційних кандидаток. Голос Америки зібрав цікаві факти про політика.

Камала Гарріс – донька іммігрантів

Гарріс, якій 55, народилася в м. Окленд, Каліфорнія. Вона - донька іммігрантів. Її батько родом з Ямайки, а мати - з Індії. Обидва батьки – вчені. Мати працювала в лабораторії в Університеті Берклі, батько – професор економіки Стенфордського університету. Її батьки розлучилися, коли Камалі було 7 років, і її ростила мати.

Сама Гарріс закінчила Каліфорнійський університет, стала прокурором в м. Сан-Франциско в 2003-му і генеральним прокурором штату Каліфорнія в 2010-му.

Гарріс – перша чорношкіра і третя жінка- кандидат у віце-президенти від провідної партії

Вона стала першою чорношкірою жінкою і американкою південноазійського походження, яка балотується на президентських виборах від однієї з провідних партій.

Також вона - третя жінка в цій ролі після Джералдін Ферраро, яка балотувалася від Демократичної партії разом з кандидатом у президенти Волтером Мондейлом в 1984-м році, і Сари Пейлін, яка балотувалася від республіканців із сенатором Джоном Маккейном в президентських перегонах в 2008-му році. В обох випадках вибори закінчилися перемогою суперників – Джорджа Буша старшого і Барака Обами відповідно.

Її порівнювали з Бараком Обамою і їй це не подобалося

Гарріс називали «жіночою версією Обами» роками, ще з часів, коли вона була прокурором у Сан-Франциско.

«Одна річ, яка її страшно дратує, це коли її бачать як демографічний стереотип, - сказав Шон Клеґґ, її радник, в інтерв’ю «Нью-Йорк Таймс». - Вона була прокурором. В них різний життєвий досвід. Вона нам говорила: «не визначайте мене тим, що робив чоловік».

Сам колишній президент Барак Обама привітав вибір Байдена. «Я знав сенаторку Гарріс довгий час. Вона більш ніж готова до цієї роботи. Усю свою кар’єру вона захищала нашу Конституцію і боролася за людей, яким потрібна справедливість. Це гарний день для нашої країни», - написав він Твіттері.

Камала Герріс під час дебатів у Лас-Вегасі

Гарріс і Байдена пов'язує давня дружба

Вона займала пост генпрокурора Каліфорнії в той же час, коли генпрокурором Делавера був нині покійний син Байдена, Бо.

«Вона тісно співпрацювала з Бо. Я спостерігав за тим, як вони борються з великими банками, допомагають працівникам і захищають жінок і дітей від насильства, - написав Байден у «Твіттері» у вівторок. - Я пишався ними тоді, а сьогодні пишаюся тим, що вона - мій партнер по передвиборчій кампанії».

Гарріс, яка хоча й критикувала Байдена за його політичні рішення, високо оцінювала його людські якості, зокрема вказуючи на його емпатію і розуміння людей.

Її робота прокурором – як перевага, так і підстава для критики

Реформа кримінального права була її основною темою під час партійних виборів. Гарріс підкреслювала досвід, який вона отримала, працюючи 13 років в прокуратурі в Каліфорнії. Вона називає себе «прогресивним прокурором» і каже, що працювала над реформою системи кримінального права, зокрема запустивши ініціативу в 2005-му році із суспільної реінтеграції тих, кого вперше затримали за злочини, пов’язані із наркотиками.

Але критики вказують на її послужний список, зокрема програму, яка погрожувала батькам, чиї діти пропускають школу, ув’язненням, а також на деякі несправедливі вироки у справах, що вона вела. Прогресивні демократи критикують її вибір в якості потенційного віце-президента як людини із досвідом роботи в правоохоронних органах тоді, коли країну охопили протести проти брутальності поліцейських.

Гарріс критикувала Байдена за підтримку сегрегації, але згодом підтримала його кандидатуру

До Вашингтона Гарріс прибула 4 роки тому як сенаторка від штату Каліфорнія. Під час партійних перегонів вона була лідеркою на початкових етапах, але вийшла, набравши 2% голосів. Саме на слабкий результат під час праймеріз звернув увагу президент США Дональд Трамп, критикуючи вибір Байдена.

Під час партійних дебатів в червні 2019-го року вона піддала Байдена критиці за те, що він тепло висловлювався про свої робочі відносини із законодавцями, які підтримували сегрегацію. Вона атакувала його за опозицію політики із транспортування школярів автобусами з тим, щоб інтегрувати расово сегреговані школи в 70-х роках.

Незважаючи на жорстку критику Байдена вона підтримала його кандидатуру. Через три місяці після виходу з перегонів Гарріс розмістила відео на Твіттері в підтримку Байдена.

«Я вірю в Джо. І я зроблю усе в моїх силах, щоб допомогти обрати його наступним президентом Сполучених Штатів», - написала вона.

Гарріс чітко окреслила свою позицію в підтримку України

Свою позицію щодо України та інші зовнішньополітичні погляди вона окреслила, відповідаючи на питання Ради із зовнішніх відносин.

«Незаконна окупація Криму Росією є грубим порушенням міжнародних норм, за якими рухався світ з часів Другої світової, — так само, як і підтримка Росією бойових операцій на сході України та кібератаки”, - відповіла вона і пообіцяла підтримувати офіційний Київ на шляху до реформ.

“Я продовжу підтримувати Україну і забезпечу чітку позицію США у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Я зроблю пріоритетом роботу з урядом України для розбудови її війська, зміцнення її громадянського суспільства та боротьби з корупцією і, водночас, тісно працюватиму з нашими європейськими партнерами над дипломатичним рішенням”.

Дивіться також: Фондові ринки vs вакцина Covid-19: стан американської економіки на сьогодні.

Your browser doesn’t support HTML5

Фондові ринки vs вакцина Covid-19: стан американської економіки на сьогодні. Відео