Службовець Білого дому, який відповідає за кібербезпеку, Роб Джойс заявив, що він не радив би своїй родині купляти антивірусну програму Касперського. Останніми місяцями федеральні агентства і Конгрес США звертали увагу на ймовірні зв’язки Лабораторії Касперського з російськиим розвідувальними службами.
Як пише видання The Hill, тема Касперського часто обмірковувалась у комітетах з розвідки в Сенаті і Палаті представників. Програмне забезпечення цієї фірми недавно усунули із списку продуктів, які рекомендувалися американським федеральним установам, а ФБР приватно навіть застерігало ділові установи від закупівлі цих програм.
Хоча офіційно ніколи не представлено доказів, що Лабораторія Касперського використовується росіянамии для розвідувальних потреб, а фірма заперечує будь-які зв’язки з урядовими структурами, її основоположник Євген Касперський у минулому ходив до пов’язаного з КДБ університету і працював на військову розвідку. Серед його співробітників чимало колишніх або нинішніх співробітників російської розвідки.
Слід додати, що так само багато американських, британських та ізраїльских експертів з кібербезпеки або навчалися, або працювали в розвілувальних службах. Майже всі фірми з кібербезпеки не відмовляють правоохоронним органам у допомозі, коли вони до них звертаються.
Касперський має дослідні центри про всьому світі, включно із Сполученими Штатами. Компанія виявила кілька хакерських операцій, включно з деякими, як вважається, вийшли із Сполучених Штатів і Великобританії. Її працівники, серед іншого, виявили групу Turla, яка, як вважається, працює на Росію.
Дивіться також: Курт Волкер: "Загальна мета – це відновлення суверенітету України"
Your browser doesn’t support HTML5