Державний секретар США Джон Керрі у четвер їде в Росію для переговорів, на порядку денному яких стоятимуть питання України, Сирії та Нагірного Карабаху.
Росія висловила надію, що цей діалог «буде сприяти поліпшенню атмосфери російсько-американських відносин», які Москва охарактеризувала, як «складні».
Як повідомив речник Державного департаменту Джон Кірбі в понеділок, Керрі відвідає Москву в четвер, щоб обговорити шляхи зміцнення крихкого перемир'я в Сирії, яке опинилося на межі зриву на тлі триваючого насильства.
Візит пройде в особливо чутливий період в американсько-російських відносинах, який характеризується глибокими розбіжностями з приводу Сирії та України.
Крім того, минулого тижня сторони обмінялися висилкою дипломатів після інциденту біля американського посольства в Москві, в ході якого російський охоронець напав на американського дипломата.
Речник Держдепу не коментував змісту майбутніх переговорів, в той час як російський МЗС оприлюднив велику заяву, в якій звинуватив США в спробах завдати «шкоди» Росії.
У заяві говориться, що російсько-американські відносини «серйозно постраждали від недружніх кроків, що вживаються Вашингтоном з початку 2014 року», до яких відноситься розрив зв'язків у багатьох ділянках, а також запровадження санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. Це призвело до скорочення на третину двостороннього товарообігу, відзначається в заяві.
Крім того, російський МЗС заявив, що Москва вимагає «припинення "полювання" американських спецслужб на громадян Росії в третіх країнах і звільнення викрадених ними співвітчизників».
«Розраховуємо, що візит держсекретаря США Керрі в Росію - четвертий з травня 2015 року - буде сприяти поліпшенню атмосфери російсько-американських відносин, від стану яких багато в чому залежить підтримання глобальної стабільності і вирішення широкого кола міжнародних проблем», - резюмується в документі.
Щодо графіку візиту держсекретаря, речник Кірбі уточнив, що Джон Керрі прибуде до Росії після участі у святкуваннях Дня взяття Бастилії у Франції, а після візиту до Москви вирушить до Люксембурга і потім до Брюсселя. Там він має обговорити з високим представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федерікою Моґеріні головні зовнішньополітичні пріоритети.
Перед поверненням до Вашингтона державний секретар США відвідає Лондон.
Дивіться також: НАТО не хоче нової «холодної війни»
Your browser doesn’t support HTML5