Джон Керрі зазначив, що це сталося після того, як розвідувальні агентства США звинуватили Росію в навмисному зломі американських поштових серверів
Державний секретар США Джон Керрі заявив, що спроби Москви вплинути на президентські вибори в США шляхом хакерських атак зміцнили єдність країн Європи і США в питанні про необхідність збереження санкцій проти Росії.
Виступаючи в Чиказькій раді з міжнародних відносин, глава американського зовнішньополітичного відомства зазначив, що він переконався в цьому під час нещодавніх контактів з європейськими партнерами.
«Раніше в цьому місяці я був в Брюсселі. Я переконався, що почуття спільності цілей кожен день демонструють по обидва боки Атлантики», – заявив Керрі.
«США і ЄС продовжують зберігати жорсткі економічні санкції проти Росії через її агресію в Україні, – додав він. – І наша єдність ще більше зміцнилася в зв’язку зі спробами втрутитися у функціонування нашої демократичної системи».
На початку жовтня Міністерство внутрішньої безпеки США і розвідувальне співтовариство звинуватили Росію в навмисному зломі поштових серверів американських громадян і політичних організацій з метою втручання у виборчий процес в країні.
Росія відкинула ці звинувачення американської сторони.
Однак Керрі дав зрозуміти, що США не залишать дії Росії без відповіді.
«Звичайно ж ні. З темою наслідків все дуже ясно, – заявив він в іншому виступі, в Інституті політики Чиказького університету. – Президент не санкціонував би публікацію висновків розвідувального співтовариства, якби ми не усвідомлювали, що це серйозно і незаперечно».
Керрі не уточнив, якою може бути відповідь, але вказав, що час для цієї відповіді повинно бути вибрано дуже ретельно з дипломатичних причин.
«Вибір моменту іноді дуже важливий. В тому сенсі, що в кінцевому підсумку мова йде про відносини. Це можуть бути відносини між державами, але держави реагують подібно до всіх людей, тому що вони керовані людьми», – сказав він.
Керрі також натякнув, що США можуть мати у своєму розпорядженні певну інформацію, яка може завдати шкоди репутації «лідера» Росії, але при цьому він не назвав президента Володимира Путіна на ім’я.
«Якщо ви завдасте якомусь лідеру публічний удар у якийсь дуже зневажливій формі, то можете очікувати, що в найближчий тиждень або два ви не зможете домогтися чогось з того, що ви сподіваєтеся досягти, – сказав він. – Тому вибір моменту має велике значення».
Дивіться також: Яка різниця у позиціях Дональда Трампа та Гілларі Клінтон щодо України
Your browser doesn’t support HTML5