КНДР готується надіслати до Росії дрони-камікадзе та налагоджує їх масове виробництво

Ілюстративне фото: північнокорейські солдати на бронетехніці з ракетними установками під час параду в Пхеньяні, 10 жовтня 2015 року. (Фото: AP Photo/Wong Maye-E)

Північна Корея готується надіслати до Росії додаткових військових, після того, як щонайменше 1100 північнокорейських солдатів було вбито або поранено внаслідок участі у боях з українськими силами.

Про це 23 грудня повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.

“З різних джерел інформації та розвідувальних даних ми оцінюємо, що північнокорейські війська, які нещодавно брали участь у боях з українськими силами, зазнали втрат у близько 1100 осіб”, – йдеться в заяві Об’єднаного комітету.

“Ми звертаємо особливу увагу на можливість додаткового розгортання” солдатів КНДР для підтримки військових зусиль Росії, також йдеться в повідомленні. Зокрема Пхеньян, ймовірно, “готується до ротації або додаткового розгортання солдатів”.

Цифра у 1100 вбитих та поранених солдатів КНДР збігається з оцінками, озвученими минулого тижня на брифінгу розвідувального агентства Південної Кореї, де було оприлюднено цифру у близько 100 загиблих та 1000 поранених північнокорейських військових у Курській області Росії.

Загалом за оцінками Південної Кореї, а також України та її західних союзників, КНДР відрядила близько 11-12 тисяч своїх військових до Росії для участі у війні проти України.

Також за повідомленнями Південної Кореї 23 грудня, КНДР готується відправити до Росії безпілотники-камікадзе та іншу зброю.

“Безпілотники-смертники — це одне із завдань, на якому зосередився Кім Чен Ин”, — сказав представник Об’єднаного комітету начальників штабів, додавши, що КНДР висловила намір передати їх Росії.

Спостерігаючи широке використання таких безпілотників у війні в Україні, північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав налагодити їх масове виробництво, а також оновити військову теорію та освіту КНДР, згідно з повідомленнями державних ЗМІ країни.

На додаток, Пхеньян вже надав Москві “240-мм реактивні установки залпового вогню та 170-мм самохідну артилерію”, зазначено у повідомленні.

За свідченнями військових Південної Кореї, КНДР загалом прагне модернізувати свої звичайні бойові можливості на основі бойового досвіду російсько-української війни.

“Це може призвести до посилення військової загрози з боку Північної Кореї щодо нас”, - йдеться в повідомленні Об’єднаного комітету.

Дивіться також: В останній місяць президентства Байдена США збільшують допомогу Києву, закликають Європу відмовитись від газу РФ

Також за оцінками експертів, замість військової техніки, зброї та живої сили, КНДР прагне отримати від Росії передові військові технології.

На початку грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс має “усі підстави” стверджувати, що російські ядерні та ракетні технології наразі надходять до Північної Кореї в обмін на надсилання військових КНДР для участі у війні проти України на боці Росії.

“В обмін на війська та зброю Росія надає Північній Кореї підтримку її ракетної та ядерної програм”, - сказав Рютте.

“Ці події можуть дестабілізувати Корейський півострів і навіть загрожувати Сполученим Штатам. Отже, незаконна війна Росії в Україні загрожує всім нам”, - додав він.

Уточнюючи пізніше свої заяви у відповідь на запитання, Рютте не спростував думку, що така оцінка відрізняється від попередніх тверджень про те, що передача ядерних та ракетних технологій Москвою Пхеньяну лише “можлива”.

Він закликав “не бути наївними” й додав, що має “всі підстави” вважати, що такі технології справді надходять до КНДР з Росії.

"Звісно, я не збираюся розповідати про розвідувальну інформацію, яку ми маємо. Але загалом дозвольте мені сказати, що ми не повинні бути наївними. І коли я це говорю, то це тому, що ми не повинні бути наївними. Є всі підстави зробити таку заяву, що ядерні технології та ракетні технології надходять до Північної Кореї, і тому існує ризик, що Північна Корея використає це не лише для того, щоб бути загрозою для нас тут, але й для материкової частини США і, звичайно, для регіону, включаючи Республіку Корея - Південну Корею - та Японію”, - зазначив генсек НАТО.

Як повідомляв раніше Голос Америки, за твердженнями південнокорейських посадовців, а також розслідуваннями медіа, Росія, ймовірно, надала Північній Кореї протиповітряні ракети та засоби ППО, а також нафту й різноманітну економічну допомогу, в обмін на відправлення північнокорейських військ до РФ для участі у війні проти України.

Водночас в цих оцінках не йшлося про пряму підтримку Росією ядерної та ракетної програм КНДР.

У листопаді цього року наразі відсторонений президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що Сеул “не виключає можливості надання зброї” Україні у відповідь на відрядження військ КНДР до Росії, що означатиме значну зміну у давній політиці Південної Кореї щодо заборони продажу зброї країнам, які перебувають в активному конфлікті.

У своїх оцінках 23 грудня військові Південної Кореї також вказали на ймовірність того, що КНДР може провести випробування гіперзвукової ракети середньої дальності напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, одночасно відправляючи більше повітряних куль зі сміттям до Південної Кореї.

“За підтримки Росії вони, ймовірно, спробують влаштувати різні стратегічні провокації в наступному році, такі як запуск міжконтинентальних балістичних ракет і проведення ядерних випробувань, щоб посилити свою переговорну позицію зі США”, - заявили в Сеулі.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

Дивіться також: "Маємо зупинити це" - Трамп про війну Росії в Україні