Комітет розвідки Палати представників США після секретного брифінгу по Україні закликав Конгрес терміново ухвалити допомогу Україні, до кінця цього тижня. Відповідну заяву оприлюднили голова Комітету конгресмен-республіканець Майк Тернер та високопоставлений член комітету, конгресмен-демократ Джим Гаймс.
"Ми повинні передати допомогу Україні. Сьогодні на секретному брифінгу наш комітет був поінформований про критичну необхідність надання Україні військової допомоги цього тижня. Сполучені Штати повинні протистояти загарбницькій війні Путіна зараз, оскільки ситуація в Україні критична", - заявили конгресмени від обох партій.
Комітет оприлюднив цю заяву і в соціальних медіа.
Окрему заяву із закликом до кінця тижня ухвалити законопроєкт, що включає допомогу Україні, оприлюднили й лідери низки комітетів Палати представників, члени Республіканської партії. Вони також підтримали план спікера Палати представників Майка Джонсона розділити законопроєкт про національну безпеку, який включає допомогу Україні, на 4 законопроєкти.
“Немає нічого, що було б приємніше для наших супротивників, ніж якщо Конгрес не ухвалить важливу допомогу національній безпеці. Спікер Джонсон розробив план, який посилить інтереси національної безпеки США в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. У нас немає вільного часу, коли справа стосується нашої національної безпеки. Нам потрібно ухвалити цей пакет допомоги цього тижня", - мовиться у заяві.
Її підписали конгресмени-республіканці: голова Комітету з питань розвідки Майк Тернер, голова Комітету у справах збройних сил Майк Роджерс, голова Комітету із закордонних справ Майкл Маккол, голова Комітету з асигнувань Том Коул та голова підкомітету з питань оборони в Комітеті з асигнувань Кен Калверт.
Як повідомляв Голос Америки, спікер Палати представників Конгресу Майк Джонсон озвучив свій план щодо розгляду ініціатив з допомоги Ізраїлю, Україні, Тайваню, а також положень щодо інших пріоритетів національної безпеки, включно із потенційною забороною мережі TikTok та конфіскацією заморожених російських активів.
Джонсон запропонував винести на голосування ці законопроєкти окремо, однак в рамках єдиного процедурного заходу. Очікують, що ці законопроєкти буде винесено на голосування у Палаті представників до кінця тижня. Якщо законопроєкти ухвалить Палата представників, відповідну ініціативу розгляне Сенат. Після схвалення двома палатами Конгресу, пакет надійде на підпис президенту США.
Білий дім вже заявив, що готовий розглянути план Джонсона.
Your browser doesn’t support HTML5