У Конгресі розглядають законопроєкт із заборони TikTok у США

У США занепокоєні, що Пекін може через такі додатки як ТікТок отримувати приватні дані користувачів або проштовхувати дезінформацію на користь Китаю. 

Комітет із закордонних справ Палати представників США розглядає законопроєкт, який може надати президенту США повноваження заборонити китайський додаток соціальної мережі TikTok.

Якщо Комітет підтримає цей законопроєкт, у вівторок до кінця дня він може потрапити на голосування у Конгресі разом з низкою інших законопроєктів, пов’язаних з Китаєм, які є на порядку денному того дня.

У США занепокоєні, що Китай може використовувати свої законодавчі та регуляторні повноваження, щоб через такі додатки як TikTok отримувати приватні дані користувачів або проштовхувати дезінформацію на користь Китаю.

Понад 100 мільйонів американців користуються соціальною мережею TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, яка у 2020 році перемістила свій головний офіс в Сингапур.

Ініціатором законопроєкту, який, серед іншого, передбачає заборону додатка у США, є голова комітету Палати представників із закордонних справ, республіканець Майк Маккол.

Як пишуть американські видання, контрольована республіканцями Палата представників ймовірно підтримає цей законопроєкт. Як за нього голосуватиме Сенат, де більшість мають демократи, поки прогнозувати складно. Попри політичні розбіжності, законодавці від обох партій підтримують проактивні заходи для стримування зростаючого глобального впливу Китаю.

Некомерційна організація "Американська спілка громадянських свобод" (ACLU) тим часом закликала Конгрес не ухвалювати заборону на TikTok у США, мовляв, це законодавство порушить "права за Першою поправкою Конституції США щодо мільйонів американців, які використовують додаток щодня, аби спілкуватися та висловлювати думку".

У понеділок, 27 лютого, Білий дім зобов'язав всі державні установи у США впродовж 30 днів видалити китайський додаток TikTok з федеральних пристроїв та систем, а також заборонити, щоб інтернет-трафік з державних агенцій досягав ресурсів цієї компанії. ​Як повідомляє видання Reuters, таку ж заборону оголосили в Канаді, ЄС, Тайвані та майже в половині американських штатів.

Офіційний Китай заявляє, що ці заборони демонструють комплекси Вашингтона та є зловживанням державною владою.

Дивіться також: Блінкен: США попередили Китай про санкції за спроби допомагати Росії зброєю