Підтримка України збережеться за нової адміністрації та нового складу Конгресу, бо Америка "не може дозволити" собі програти цю війну з огляду на наслідки в Європі на інших частинах світу, вважає конгресмен-республіканець Майкл Маккол голова Комітету у закордонних справах Палати представників.
"Ми не можемо собі дозволити програти цю битву", – сказав Маккол, виступаючи на панельній дискусії Атлантичної ради у Вашингтоні у четвер, 21-го листопада.
За словами Маккола, Китай стежить за тим, що Росія робить в Україні та за реакцією союзників України. Слабкість цієї реакції може спровокувати агресивні дії Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, вважає Маккол, цитуючи при цьому слова союзників США у цьому регіоні, передусім Тайвань та Південну Корею.
Дивіться також: Конгресмени США від Республіканської партії поділились очікуваннями щодо того, як може змінитись політика США стосовно УкраїниКонгресмен-республіканець з Техасу сказав, що підтримує бажання нинішньої демократичної адміністрації Джо Байдена надати Україні якомога більше зброї з пакета, який Конгрес ухвалив навесні минулого року.
Він також наголосив, що вітає нещодавнє скасування обмежень на використання далекобійної зброї для ударів по військових об'єктах вглиб Росії. Бо раніше, подібно до деяких інших республіканців, він критикував повільне виділення зброї адміністрацією та неможливість для України "воювати з однією рукою за спиною".
Однак, як писав Голос Америки, деякі інші високопосадові республіканці назвали це рішення "ескалаційним".
“Це ще один крок ескалаційної драбини, і ніхто не знає, куди вона веде”, – заявив конгресмен-республіканець Майкл Волц, якого новообраний президент Трамп номінував на посаду радника з національної безпеки США.
У своєму виступі в Атлантичній раді Маккол визнав, що питання подальшого виділення допомоги Україні буде предметом "інтенсивних дебатів" у новому складі Конгресу, який стане до роботи на початку наступного року.
"Я не можу брехати про це, і, звичайно, хочу бути чесним, що будуть дуже інтенсивні дебати у новому Конгресі", – сказав Маккол.
Новообраний президент Дональд Трамп та багато членів його Республіканської партії критикували підтримку України з боку США, але у квітні минулого року після піврічної затримки законодавці-республіканці підтримали виділення допомоги Україні на понад 60 мільярдів доларів.
Маккол пояснив, що можуть бути різні варіанти, як надати подальше фінансування Україні. Зокрема, він згадав про позики та можливість ленд-лізу, подібно до того, як зброя виділялася Великій Британії під час Другої світової війни, а потім значна частина цих позик була списана.
Також Маккол є прихильником ідеї про те, що Росія має заплатити за свою агресію – він є співавтором законопроєкту REPO, що передбачає використання активів російських олігархів для допомоги Україні, а також надання допомоги Україні в кредит.
Маккол, який відігравав важливу роль у формулюванні політики національної безпеки США, є довготривалим прихильником України. Він підтримував надання Україні військової допомоги та виступав за рішучіші дії, спрямовані на те, щоб Україна змогла перемогти у війні проти російської агресії.
Щодо України йому довелося балансувати між підтримкою Трампа та висловленням своєї думки у питаннях, які суперечать позиціям новообраного президента.
У новому складі Палати представників Маккол вирішив піти з посади голови Комітету у закордонних справах після закінчення встановленого терміну. Цю посаду в новому складі Конгресу виборюватимуть Енн Вагнер з Міссурі, Браян Маста з Флориди, Даррел Ісса з Каліфорнії та Джо Вілсон з Південної Кароліни.
Президент США Джо Байден представляє Демократичну партію у США. Він послідовно підтримує Україну. За повідомленнями, під час зустрічі з Трампом цього місяця, він закликав новообраного президента продовжувати підтримку України. Деякі однопартійці та опозиція закидають Байдену недостатню рішучість та швидкість в передачі Україні необхідної техніки та підтримки.