Союзники по НАТО домовилися на засіданні Ради Україна-НАТО в Брюсселі 4 квітня знайти у своїх арсеналах додаткові системи ППО для надання Україні. Про це заявив
Союзники займуться розподілом або пошуком, ідентифікацією цих додаткових систем протиповітряної оборони, щоб доставити їх в Україну, надати їх Україні та допомогти захистити наше небоДмитро Кулеба
міністр закордонних справ України Дмитра Кулеби після сьогоднішнього засідання Ради Україна-НАТО.
"Я дякую Німеччині та іншим союзникам за те, що вони відповіли на заклик і негайно вжили заходів”, - зазначив очільник української дипломатії Кулеба в дописі в мережі Х, де він також поділився відео спільного звернення з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. “Найбільша потреба України зараз – терміново посилити ППО", - додав Кулеба.
Реагуючи на рішення міністрів закордонних справ країн альянсу, Кулеба зазначив: “Союзники займуться розподілом або пошуком, ідентифікацією цих додаткових систем протиповітряної оборони, щоб доставити їх в Україну, надати їх Україні та допомогти захистити наше небо”.
Бербок у відеоповідомленні зазначила, що союзники "почули те, що чітко і голосно сказав міністр закордонних справ, і я також хотіла б підкреслити, ми бачимо, що відбувається в Україні, розуміємо, що вам це ППО потрібно зараз”.
Вона закликала Європу, а також весь світ, відшукати системи ППО, які можна було б надати Україні.
Кулеба також звернувся із закликом надати додаткові засоби ППО до держсекретаря США Ентоні Блінкена.
“Я поінформував секретаря Блінкена про посилення повітряного терору Росії проти українських міст і громад, у тому числі з використанням балістичних ракет, і закликав наших американських партнерів знайти способи якомога швидше забезпечити додаткові системи протиповітряної оборони "Патріот"”, - написав він на своїй сторінці в мережі Х.
“Я вдячний секретарю за те, що він негайно вжив заходів, щоб відповісти взаємністю на цей заклик”, - додав Кулеба.
Звичайно, ми віримо, що Україна заслуговує бути членом НАТО, і що це має статися раніше, радше, ніж пізніше. Отже, ми будемо з нетерпінням чекати результатів цих обговореньЕнтоні Блінкен
Своєю чергою Блінкен, розмовляючи з журналістами спільно з Кулебою, висловив переконання в тому, що Україна стане членом НАТО .
“Україна стане членом НАТО. Наша мета на цьому саміті – допомогти побудувати міст до такого членства та створити чіткий шлях для України, щоб рухатися вперед. Ми багато працювали над цим протягом останніх кількох днів тут, у Брюсселі. Ще багато роботи потрібно зробити від сьогодні до саміту. Але ми побачимо, я думаю, на саміті дуже сильну підтримку просуванню України вперед у її відносинах з НАТО”, - заявив Блінкен, якого цитує агентство Reuters.
“Але ми однаково зосереджені, як я вже сказав, на безпосередніх потребах України сьогодні, завтра, післязавтра, щоб допомогти їй протистояти цій тривалій агресії з боку Росії”, - додав він.
“Звичайно, ми віримо, що Україна заслуговує бути членом НАТО, і що це має статися раніше, радше, ніж пізніше. Отже, ми будемо з нетерпінням чекати результатів цих обговорень”, - додав він.
Міністерка закордонних справ Румунії Лумініта Одобеску зазначила наступне у дописі в мережі Х за результатами засідання 4 квітня: “На Раді Україна-НАТО: наголошено на критичній необхідності продовжувати непохитну підтримку євроатлантичного шляху України. Вашингтонський саміт пропонує вирішальну можливість для амбітних дій у цьому напрямку. Ми твердо налаштовані надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно”.