Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна продовжує обговорювати із країнами Заходу, що має стати “спусковим гачком”, який запустить повномасштабні санкції щодо Росії.
“Перебуваючи в Брюсселі, я отримав запевнення від керівництва зовнішньої політики, що консенсус щодо запровадження повного пакету санкцій щодо Росії в Євросоюзі буде. Я також вчора провів розмови із главами МЗС США, Великої Британії, Канади. В усіма ними ми обговорювали цей елемент - що має стати “спусковим гачком” для запровадження повноцінного пакету санкцій”, - заявив Дмитро Кулеба під час свого візиту до Вашингтона.
Він додав, що Київ бачить позитивну динаміку у застосуванні санкцій. За словами Кулеби, країни Заходу планують нарощувати тиск на Росію та хвилі санкцій.
“Ми дійсно пройшли фазу, коли достатньо оголошувати заяви з підтримкою України, потрібно ухвалювати конкретні рішення”, - зазначив глава МЗС України. - “Ми продовжуємо з ними дискусію про те, що саме має бути остаточною причиною для застосування санкцій, і сьогодні я продовжу цю розмову вже на очній зустрічі з Ентоні Блінкеном. Але запевняю вас, що готовність до застосування санкцій, в тому числі тих санкцій, які створять певну ціну і для самих країн, що їх застосовуватимуть, вона є, і вона є безпрецедентною”, - сказав український посадовець.
У понеділок після того, як Путін оголосив про визнання Росією незалежності ОРДЛО, Україна звернулась до Євросоюзу з проханням пообіцяти Києву членство в ЄС.
“Я закликав Європейський союз невідкладно відкинути всі вагання, всі стриманості, скептицизм, який існує в деяких європейських столицях, і надати Україні обіцянку майбутнього членства в Європейському Союзі. Цей час настав. На тлі того, що відбувається, найкраще рішення, яке зараз може ухвалити Європа, це в буквальному сенсі забрати Україну до себе”, - заявив Дмитро Кулеба.
На своїй Твітер-сторінці глава МЗС України заявив: "Вчора в Брюсселі я запропонував проактивний крок: швидко надати Україні європейську перспективу. За останній рік ми підписали 8 двосторонніх декларацій з державами ЄС. Я закликаю інші країни їх підписати, а Європейську Раду - ухвалити рішення щодо європейської перспективи України".
Крім того, Київ надіслав прохання до Великої Британії надати Україні більше оборонного озброєння. З таким самим проханням Кулеба у вівторок має намір звернутись до американських колег.
“Сьогодні вранці я надіслав листа на адресу міністра закордонних справ Великої Британії з проханням про надання додаткового оборонного озброєння Україні. З таким же проханням я сьогодні буду звертатися до своїх співрозмовників у США. Оскільки Україна наразі не є членом жодного об'єднання колективної безпеки і по суті в нашої держави немає гарантій безпеки, то найкращою гарантією безпеки є дипломатія та армія. Ми будемо мобілізувати весь світ для того, щоб отримати все, що необхідно для зміцнення нашої обороноздатності”, - сказав на прес-конференції у Вашингтоні міністр Кулеба.
На питання журналістів, чи Україна досі вважає чинними Мінські угоди після рішення Росії визнати “незалежними” українські області, Кулеба відповів, що Київ наразі вивчає це питання, однак віднині у переговорах фокусуватиметься на застосуванні Будапештського меморандуму.
“Де-факто Росія вийшла з Мінських угод, але, не ведучись на провокації Росії, ми своє подальше ставлення до Мінських угод визначимо додатково”, - заявив очільник зовнішньополітичного відомства України.
“Від учора питання Мінських угод вже не є центральним в дискусії про відновлення територіальної цілісності на Сході, безпекового гарантування і непорушності наших кордонів. Ситуація стала значно ширшою”, - зазначив глава МЗС України. - “Ситуація вчора вийшла на абсолютно інший масштаб, і Мінські угоди є лише одним з елементів того порядку денного, який зараз перебуває на столі”.
Крім того, додав дипломат, Україна має намір звертатись до Ради безпеки ООН та Генасамблеї ООН з проханням про гарантії безпеки.
Your browser doesn’t support HTML5