У п'ятницю уряд Китаю засудив законодавство США, яке обмежує імпорт із Сіньцзяну і покликане покарати Китай за використання примусової праці етнічних та релігійних меншин у регіоні.
"Це обмеження "злісно принижує ситуацію з правами людини в китайському Сіньцзяні, нехтуючи фактами та правдою", — заявив речник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь під час пресконференція в п’ятницю. Це серйозно порушує міжнародне право та основні норми, що регулюють міжнародні відносини, і грубо втручається у внутрішні справи Китаю", - додав Чжао.
У четвер, президент США Джо Байден підписав закон, що забороняє імпорт з району Сіньцзяні, якщо окремі особи або компанії не продемонструють, що їхні вироби були виготовлені без примусової праці.
Йдеться про такі компанії як Nike, Apple і Coca cola, які використовують на своїх фабриках робітників етнічної меншини уйгури, яка проживає в Сіньцзян. Раніше видання The Information повідомляло про "Індустріальний парк", в якому працюють уйгури, оточений стінами та огорожами з лише одним виходом або входом, а поруч з парком розташовані табори, де жили робітники заводу.
Китай заперечує ці звинувачення, стверджуючи, що табори створені для навчання професійним навичкам і викорінення радикалізму.
Це "злісна брехня, вигадана антикитайськими силами", — сказав Чжао в п’ятницю. "Жителі всіх етнічних груп живуть щасливим і насиченим життям".
Як повідомляє видання The Hill, дослідники підрахували, що понад 1 мільйон уйгурів та інших меншин утримуються в таборах примусової праці в регіоні.
У статті використані матеріали видань The Hill, The Information
Дивіться також: Ретро Нью-Йорк: як у Нью-Йорку у розпал карантину з’явився дует двох сестер. Відео
Your browser doesn’t support HTML5