Два провідні республіканці підготували для розгляду Конгресу законопроект, що передбачає припинення використання ракетних двигунів російського виробництва в космічних програмах США.
Законопроект, який буде внесений головою комітету Сенату з питань збройних сил Джоном Маккейном і лідером республіканської більшості в Палаті представників Кевіном Маккарті, скасовує положення закону про витрати уряду на 2016 рік, який допускає необмежену закупівлю двигунів.
Маккейну вдалося успішно обмежити нові закупівлі ракетних двигунів РД-180 в щорічному законі про оборонну політику, але це обмеження було скасовано становищем всеосяжного закону про бюджетні витрати, ухваленого в кінці року.
На думку Маккейна, продовження закупівлі двигунів, кожен з яких коштує близько 30 мільйонів доларів, винагороджує «Володимира Путіна і його соратників грошовим прибутком в сотні мільйонів доларів».
«Чим ви виправдаєте таке? Американські платники податків будуть обурені, коли дізнаються, що деякі американські сенатори хочуть, щоб американські платники податків продовжували субсидіювати російську агресію і кумівський капіталізм», - заявив Маккейн, виступаючи на слуханнях у Сенаті.
Маккарті зі свого боку опублікував заяву, в якій зазначив, що США не повинні покладатися на Росію в здійсненні космічних запусків.
«Віддавати такий критичний аспект нашого майбутнього в руки країни, яка вважає Сполучені Штати загрозою, - не тільки безглуздо, але ще й підриває винахідливість, яку можна знайти по всій нашій країні», - заявив конгресмен.
Заборона на закупівлю російських двигунів створила ґрунт для конфлікту між консорціумом United Launch Alliance (ULA), який в даний час використовує російські двигуни для своїх ракет, і компанією SpaceX, яка хоче використовувати власні ракети.
Дві компанії, Aerojet Rocketdyne і Blue Origin, змагаються за право виробляти американські двигуни для ULA.
Секретар ВПС США Дебора Джеймс, яка виступала на слуханнях, рекомендувала створити запас з 18 російських ракетних двигунів і використовувати їх, поки аналогічні американські двигуни не пройдуть випробування і не будуть представлені.
За оцінками представників ракетної промисловості і військових, це може статися в 2019-2021 роках.
Дивіться також: Ось чому Україну назвали "частково вільною" у Freedom House
Your browser doesn’t support HTML5