“Ми у 1938 році” – міністр закордонних справ Естонії

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна переконаний, що світ на порозі наступної глобальної війни. AP Photo/Mark Schiefelbein

Маргус Цахкна, міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європа переживає "історичний час", подібний до 1938 року, коли світ був на порозі наступної світової війни. Про це він заявив в інтерв’ю журналістці Голосу Америки Екою Магалдадзе.

Цахкна запевнив, що Естонія продовжуватиме військову підтримку України цієї зими.

Він також вважає, що НАТО залишається незмінною ціллю для українців, які прагнуть гарантій безпеки:

Єдиною дієвою гарантією безпеки є членство в НАТО
Маргус Цахкна

“Нам потрібно рухатися вперед у питанні надання надійних гарантій безпеки і я чітко розумію, що єдиною дієвою гарантією безпеки є членство в НАТО”.

Очільник естонського МЗС наголосив, що участь північнокорейських військ у війні на території Європи свідчить про те, що прояви агресії глобально пов’язані між собою. Він також навів приклад Ірану, котрий уже кілька разів завдавав ракетних ударів по Ізраїлю з власної території. “І за це нічого не сталось”, – додав міністр. Спільно з китайською підтримкою агресивних дій Росії це, на його думку, призводить до потенційного протистояння у форматі третьої світової війни.

“Тож я думаю, що ми знаходимося в 1938 році, якраз перед Мюнхенською зустріччю, коли один прем’єр-міністр з Європи повернувся додому з папером і сказав, що приніс мир”, – провів паралелі з історією Цахкна.

Дивіться також: Арктика, військові бази Естонії чи Калінінград. Можливі сценарії старту війни Росії проти НАТО наводять аналітики

Про війну Росії проти України він додав: “Путін не змінив цілей. Путін не зацікавлений у мирі. Путіна не цікавить якась частина України. Насправді мета – знищити Україну. Як народ, як країну. Путін не зупиниться, вже більше десяти років в силі план Путіна щодо відновлення радянської імперії”.

Цахкна заявив, що і президент Росії Володимир Путін, і сама Росія “залишаться загрозою для всіх”.

А найефективнішим і найпрактичнішим спосіб захистити вільний спосіб життя та демократії у світі – це підтримати Україну, вважає міністр. Ще одним необхідним кроком для естонців він назвав необхідність інвестувати значні кошти у власну оборону. “Оскільки Росія – сусідка Естонії”, – пояснив він.

Дивіться також: В НАТО закликали бізнес готуватись до роботи в умовах війни, а уряди збільшити оборонні витрати до 3% ВВП