На сьогодні у Вашингтоні працюють лише три місця, де можна придбати медичну марихуану
У Вашингтоні продавати коноплі почали з липня цього року. Однак, тут запровадили чи не найсуворішу систему продажу в країні. Тож бізнес, якому прогнозували швидкий зліт, робить дуже непевні кроки.
Your browser doesn’t support HTML5
«Після того, як я, чи будь-який інший пацієнт, дзвонить і попереджає про свій приїзд, на вході нас зустрічає охоронець, якій перевіряє документи. Він дивиться як на моє посвідчення особистості, так і на дозвіл, виданий відділом охорони здоров’я».
Джеф Кан власник цієї установи. Три роки він змагався за одну з лише чотирьох ліцензій на відкриття крамниці продажу марихуани у Вашингтоні. Він відчинив свої двері у серпні, і на сьогодні має лише близько тридцяти клієнтів. Однак Джеф не засмучується, він дивиться на свою справу як на місію першовідкривача:
«Ми прагнемо давати людям інформацію про нашу продукцію, пропонуємо їм вибір, даємо нагоду обрати те, що їм потрібно у безпечних умовах».
Хоча медичну коноплю легалізували у Вашингтоні федеральний уряд вважає марихуану протизаконною речовиною
«У мене знайшли Вірус імунодефіциту 23 роки тому, згодом він переріс у СНІД. За цей час, я приймав багато ліків, чимало з яких створюють проблеми зі шлунком, втрату апетиту, нудоту. Якби на початку дев’яностих я не почав палити марихуану, я б навряд чи зараз був у доброму стані, якщо б взагалі жив».
Хоча медичну коноплю легалізували у Вашингтоні, місті, яке має особливий статус столиці, федеральний уряд вважає марихуану протизаконною речовиною. Тож влада столиці дуже обережна. На це звертає увагу власник центру Джеф Кан:
Your browser doesn’t support HTML5
Отримати дозвіл на придбання марихуани – складний процес, під час якого хворі повинні визнати, що порушують федеральні закони:
«Отримати дозвіл складно. Необхідно вислати електронного листа у відділ охорони здоров’я, дзвонити не можна. Завантажити з їх сайту, роздрукувати та заповнити детальну анкету, надати відповідні документи та свою фотографію. Для деяких людей це занадто складний процес. І коштує це сто доларів».
Дозвіл видають лише хворим на рак, ВІЛ-СНІД, глаукому або ж пацієнтам з нестерпними спазмами м’язів. Лікарі, які виписують рецепт на придбання конопель, теж зобов’язані заповнити детальну анкету на кожного хворого.
Сакіліба Майнс, одна з небагатьох лікарів у Вашингтоні, які рекомендують хворим марихуану. Щоправда, вона погоджується з обережним підходом до продажу медичної коноплі:
Дозвіл видають лише хворим на рак, ВІЛ-СНІД, глаукому або ж пацієнтам з нестерпними спазмами м’язів
Доктор Роберт Дупонт консультував урядовців кількох штатів щодо системи продажу медичної марихуани. Взагалі він прихильник продажу коноплі у вигляді ліків, замість того аби її палити. Однак, він задоволений системою продажу, яку запровадили у столиці:
«На мій погляд, контрольована програма, яка дозволяє переконатися, що люди насправді хворі і випробували всі інші засоби, програма, за якою люди отримують достатньо конопель для себе і замало для перепродажу, дуже добре політичне рішення цього питання».
Your browser doesn’t support HTML5