Лідер німецької опозиції в Києві підтвердив готовність надати Україні далекобійні ракети Taurus в разі перемоги на виборах

Президент України Володимир Зеленський вітає лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини Фрідріха Мерца на зустрічі в Києві, 9 грудня 2024 року. (Фото Жені САВІЛОВА / AFP)

Лідер консервативної німецької опозиції Фрідріх Мерц 9 грудня підтвердив свою готовність надати Україні німецькі далекобійні ракети Taurus в разі приходу до влади в Німеччині.

“Президент [України Володимир] Зеленський знає нашу позицію щодо ракет Taurus ... На сьогодні, на початок грудня 2024 року, вона залишається такою ж”, – сказав Мерц на спільній пресконференції із Зеленським у Києві.

Мерц, який може замінити Олафа Шольца на посаді канцлера Німеччини після виборів у лютому 2025 року, під час візиту до української столиці розкритикував політику Шольца, яка, на його думку, змушує Україну воювати зі зв’язаними руками.

“Наша позиція чітка, як і позиція нашої парламентської фракції. Ми хочемо, щоб ваша армія була здатна уражати військові бази в Росії. Не цивільне населення, не інфраструктуру, а військові цілі, з яких атакують вашу країну”, - заявив Мерц на зустрічі з Зеленським та українськими посадовцями.

“І я сказав це кілька тижнів тому в парламенті Німеччини, що з цими обмеженнями радіуса дії ми змушуємо вашу країну воювати з однією рукою, зв’язаною за спиною. Це не наша позиція”, - додав він.

Дивіться також: США та Україна планують провести нове засідання в форматі "Рамштайн"

Мерц, правоцентристський альянс якого за даними опитувань громадської думки має перевагу у понад 10 відсоткових пунктів над соціал-демократами Шольца напередодні лютневих виборів, відвідав Київ через тиждень після візиту туди самого канцлера Шольца.

Хоч обидва німецькі політики пообіцяли рішуче та постійно підтримувати України у її відсічі російській агресії, Мерц вже заявляв про необхідність Німеччині надати більш потужну зброю Україні й критикував уряд Шольца, коли той не рушив за США, Великою Британією та Францією у відправленні Києву далекобійних ракет.

Військові експерти вважають, що ракети Taurus, що мають боєголовку, здатну руйнувати бункери, можуть стати ключовою зброєю для знищення таких цілей, як Керченський міст в окупованому Росією Криму.

На тлі сповільнення економіки, міграційного тиску тощо, війна в Україні зайняла одне з центральних місць у передвиборчих кампаніях Шольца і Мерца, хоч і з різними наголосами.

Шольц позиціює себе як кандидат, який виступає за мир, застерігаючи виборців від того, що, за його словами, є готовністю Мерца до ескалації конфлікту з ядерною державою.

Тим часом Мерц виступає за більш рішучу підтримку України для посилення її позиції.

“Війна в Україні має закінчитися якнайшвидше. Тільки якщо Україна зможе захистити себе, (російський президент Володимир) Путін вступить у переговори”, - написав Мерц на своїй сторінці у мережі Х зранку 9 грудня.

“Тільки якщо Україна буде сильною, Путін взагалі буде готовий вступити в переговори”, — виголосив Мерц подібну тезу після прибуття до столиці України.

Німеччина є другим за величиною постачальником фінансової та військової підтримки Україні після США, а також є країною, яка прийняла найбільшу кількість українських вимушених переселенців внаслідок війни – понад мільйон сто тисяч осіб.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

Дивіться також: Барро: Україна має сама з позиції сили вирішити, коли вести мирні переговори з Росією