Обидві сторони війни в Україні мають низькі шанси перемоги на стратегічному рівні, вони досягають лише тактичних перемог та зазнають тактичних втрат. При цьому Росія, хоч досі й має боєздатні військово-морські, ракетні сили та ВПС, але їхні сухопутні сили серйозно понівечені. На цього наголосив колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі під час конференції Американської асоціації банкірів.
Є певні тактичні переваги і втрати. Але на стратегічному рівні – глухий кутМарк Міллі
Марк Міллі повторив тезу, про яку він говорив раніше, що війна в Україні перебуває у стратегічному глухому куті: “З тактичного погляду, на тактичному рівні, обидві сторони мають певні перемоги. Ви бачили наступ українців. Бачили також кілька локальних наступів росіян. З тактичного погляду, є певні наступи та втрати з обох сторін. Отже, є певні тактичні переваги та втрати. Але на стратегічному рівні – глухий кут”.
Колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів наголошує, що політичні цілі росіян полягали в тому, щоб повалити український уряд, захопити та вбити Зеленського і його урядовців, просунутись через Дніпро, дістатись Карпатських гір, але цього їм зробити вочевидь не вдалось.
Політична мета українців, говорить Міллі, вигнати 200-250 тисяч росіян, які зараз окуповують 20% території України.
“Ймовірність того, що Росія захопить Україну, є дуже-дуже низькою, з військового погляду. І ймовірність того, що Україна змусить військовим шляхом вивести чверть мільйона російських військ, є настільки ж низькою”, – наголошує Міллі.
Ймовірність того, що Росія захопить Україну, є дуже-дуже низькою, з військового погляду. І ймовірність того, що Україна змусить військовим шляхом вивести чверть мільйона російських військ, є настільки ж низькою.Марк Міллі
Жодна сторона не має військових можливостей, військового потенціалу прямо зараз для досягнення однієї з цих політичних цілей на своєму стратегічному рівні, – говорить він, підкреслюючи, що ситуація знаходиться в глухому куті досить довго.
“Я не вмію читати думки, у випадку президента Путіна, але вважаю, що він закликає інші країни, наприклад Північну Корею, надати підкріплення. Росіяни зазнають втрат від 500 до 600 тисяч, за деякими даними убитих і поранених, що дуже суттєво для їх сухопутних сил”, – говорить Міллі. Він наголошує, що Росія все ще має боєздатні військово-морські та ракетні сили та ВПС, але їхні сухопутні сили дійсно серйозно понівечені.
За словами Міллі, Росії довелось тричі мобілізувати населення протягом кількох років, а залучення північнокорейських сухопутних військ він вважає показником напруги, яку переживає Росія: “Їм довелося тричі мобілізувати росіян протягом кількох років. Російські сухопутні війська втратили свої танки, втратили мотострілецьку техніку, втратили багато особового складу. Я вважаю, що звернення до північнокорейських сухопутних військ є показником ступеня стресу та напруги, який переживає Росія”.
Колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів говорить, що стратегічний баланс сил може суттєво змінитись, якщо США, Європа та НАТО припинять надавати Україні допомогу, і це може мати катастрофічні наслідки для України.
“Якщо Сполучені Штати якимось чином відкликають допомогу – військову допомогу, фінансову допомогу, або якщо Європа і НАТО не надаватимуть її в найближчі місяці чи роки – це ймовірно буде катастрофічним для України. Тоді ми поставимо Україну в дуже невигідне становище, коли перевага дістанеться Росії, а Росія отримає стратегічний поштовх і стратегічну перемогу. Це було б дуже прикро”, – говорить Міллі.
Вважаю, що звернення до північнокорейських сухопутних військ є показником ступеня стресу та напруги, який переживає РосіяМарк Міллі
Міллі підкреслює, що США виділили лише близько 3% оборонного бюджету Міністерства США на підтримку України, і більша частина цих грошей пішла американським підрядникам на виготовлення зброї, щоб передати її Україні.
“Я не намагаюсь бути холоднокровним, прораховуючи гроші та життя, але ця інвестиція призвела до руйнації, майже руйнації російських сухопутних військ. Українці з цим впорались і американці не беруть участь в боях. Жодні війська НАТО не беруть участь у бойових діях”, – додає Міллі.
Дивіться також: Південна Корея заявляє про "значну безпекову загрозу" від співпраці РФ та КНДР
Дивіться також: Південна Корея заявляє про "значну безпекову загрозу" від співпраці РФ та КНДР