Сполучені Штати надають ще майже 368 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні - Блінкен (доповнено)

Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає під час тристоронньої зустрічі з міністром закордонних справ Південної Кореї і міністром закордонних справ Японії на саміті міністрів закордонних справ G-20 в Індонезії. (Стефані Рейнольдс/фото басейну через AP)

США надають майже 368 мільйонів доларів на додаткову гуманітарну допомогу Україні, повідомив Державний секретар США Ентоні Блінкен.

«Наша відданість народу України рішуча. Сполучені Штати надають майже 368 мільйонів доларів додаткової гуманітарної допомоги для підтримки людей в Україні та біженців, які змушені покинути свою країну в пошуках безпеки в розпал жорстокої війни Росії», - написав він у своєму твіттері під час повернення із саміту міністрів закордонних справ країн Групи 20, що проходила на острові Балі, Індонезія.

“На сьогодні понад 11 мільйонів людей – понад чверть населення України – були змушені залишити свої домівки через невиправдану війну Росії, а 15,7 мільйонів людей потребують допомоги. З початку повномасштабної війни президента Путіна в лютому Сполучені Штати надали понад 1,28 мільярда доларів гуманітарної допомоги для вирішення цієї кризи, і ми є найбільшим донором гуманітарної допомоги Україні,” – йдеться в заяві на вебсайті Державного департаменту США.

Це додаткове фінансування, повідомляє Держдеп, включає майже 288 мільйонів доларів США, які надійдуть через Державний департамент і понад 80 мільйонів доларів США, що надаються через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і «забезпечить їжею, безпечною питною водою, грошовою допомогою, захистом, доступним притулком, екстреною медичною допомогою, матеріально-технічним забезпеченням та гуманітарною координацією».

У Держдепі закликали Росію «припинити бойові дії, сприяти безперешкодному гуманітарному доступу в Україну та дозволити постійний безпечний прохід для тих, хто прагне втекти в безпечне місце».

США привітали зусилля партнерів, які прийняли українців, які тікають від війни, а також – рішення ЄС про розширення статусу тимчасового захисту для громадян України, надання їм дозволу на роботу, доступу до житла та інших послуг.

За останніми даними ООН, майже 8.8 мільйонів українців виїхали за межі країни, 6.3 мільйони є внутрішньо переміщеними особами, 15.7 мільйонів потребують допомоги.

Як раніше писав Голос Америки, за урядовими даними, загальна допомогу Україні з боку США під час російського вторгнення після схвалення Конгресом у травні, зросла приблизно до 54 мільярдів доларів.

Дивіться також: Не лише зброя. Допомогу від США отримали українські правоохоронці, енергетики та люди у бомбосховищах