Естонський технологічний стартап розробив мініатюрну зенітну ракету Mark 1, призначену для протидії безпілотникам. Її планують випробувати в Україні вже цього місяця проти російських атак БПЛА.
Як повідомляє Defense News, естонська компанія Frankenburg Technologies упевнена, що ця ракета буде доступнішою ніж існуючі ракети для боротьби з дронами. Для націлювання вона використовуватиме штучний інтелект.
Виконавчий директор компанії Кусті Салм обіймав високу посаду у Міністерстві оборони Естонії до червня 2024 року.
За його словами, ракета зможе протистояти безпілотникам, які літають не лише вище 2 кілометрів, але і нижче. Defence News додає, що в останні місяці іранські безпілотники Shahed часто літають саме на низькій висоті, щоб уникнути ураження наземними захисними засобами.
В інтерв’ю виданню Vikerraadio перед Різдвом Кусті Салм зауважив: "Заходу бракує високих технологій. Цей дефіцит існує через те, що виробництво дуже обмежене і значна частина його постачається в Україну".
На його думку, військова загроза може постати перед Європою "набагато раніше, ніж через шість-сім років".
Нова ракета, каже Салм, "буде в десятки разів дешевше порівняно з існуючими рішеннями".
"Жодна компанія, що працює в оборонному секторі, не може з певністю говорити про свою місію чи роботу, якщо вона не присутня в Україні. Ми нічим не відрізняємося. Де б ми ще випробовували наші ракети, як не в Україні, де вони найбільше потрібні?" - додав Салм.
Він також вважає, що "спостерігаючи за тим, як Росія використовує Shahed в Україні, було б наївно думати, що ця зброя розроблялася виключно для використання в Україні".
"Це найближча до нас загроза, з якою ми маємо боротися в першу чергу", - додав експосадовець.
Європа повинна взяти на себе провідну роль у забезпеченні виходу України з цієї війни переможцемКусті Салм
Салм переконаний: "Європа повинна взяти на себе провідну роль у забезпеченні виходу України з цієї війни переможцем. Якщо Україна програє цю війну, це стане поворотним моментом у світовій історії – і не на краще".
Frankenburg Technologies має офіси в Латвії, Литві та Україні та незабаром відкриє ще один у Великій Британії. Офіс британського прем’єра заявив, що “швидко зростаюча компанія вже тісно співпрацює з британською оборонною промисловістю, закуповуючи значну частину своїх підсистем на місцевому рівні, та інвестує 50 мільйонів євро (52 мільйони доларів) у Сполучене Королівство на дослідження та розробки недорогих ракетних двигунів”.
Дивіться також: Чи зможе Україна подолати перевагу Росії у війні РЕБів? Думки американських експертів