Адміністрація США з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) заявляє про готовність можливо вже у п’ятницю дати терміновий дозвіл на використання вакцини для захисту від коронавірусу, яку розробила фармацевтична компанія Moderna.
Your browser doesn’t support HTML5
Підставою для рішення буде рекомендація ради фахівців, двадцять членів якої у четвер проголосували за висновки, згідно з якими користь від вакцини Moderna переважає можливі ризики її масового застосування.
«Дані, які були розглянуті дуже детально, значно переважають будь-які помічені проблеми», - сказала одна з фахівців, доктор Гейлі Ґанс з Медичного центру Стенфордського університету.
Вакцина Moderna буде вже другою вакциною для боротьби з пандемією COVID-19, яку терміново схвалили для проведення імунізації у Сполучених Штатах.
США вже проводять щеплення вакциною американської компанії Pfizer, розробленою з німецьким партнером - BioNTech.
Вакцину Pfizer/BioNTech також першою почали використовувати у Великій Британії і її упродовж цього тижня планують ліцензувати у 27-ми країнах Європейського Союзу.
Обидві вакцини під час випробувань показали приблизно 95% ефективність у захисті від коронавірусу.
Вакцина Moderna має одну з переваг у тому, що може зберігатися при температурі -20 градусів за Цельсієм, у той час як вакцина Pfizer/BioNTech вимагає збереження при -75 градусів.
Це означає, що вакцина Moderna може бути кращою для використання у віддалених регіонах, де немає спеціального морозильного устаткування.
Посадовці у США сподіваються, що вже до кінця цього місяця імунізацією будуть охоплені 20 мільйонів людей, а до кінця березня наступного року щеплення від коронавірусу зроблять третині населення США - приблизно 100 мільйонам американців.
У Сполучених Штатах зареєстровано найбільше заражених (понад 17 мільйонів) і найбільше померлих (понад 300 тисяч) з коронавірусом людей у порівнянні з іншими країнами світу.
Дивіться також: Різдвяні свята більшість європейців змушені будуть провести за посиленого карантину. Відео
Your browser doesn’t support HTML5