У США набули чинності мита на товари з Китаю. Пекін відповів

Контейнери на експорт в порту в Нанкіні, східна китайська провінція Цзянсу, 4 лютого 2025 року. Фото: AFP

Мито у 10% на всі товари з Китаю, які постачають у США, набуло чинності 4 лютого у результаті виконавчого указу, виданого президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом.

Влада Китаю оголосила про низку кроків у відповідь, зокрема додаткові мита на вугілля, природний газ, сільськогосподарську техніку та інші товари зі Сполучених Штатів. Відповідні заходи включають 15% податок на імпорт вугілля та скрапленого природного газу зі США. Сира нафта, сільськогосподарська техніка, пікапи та автомобілі з великими двигунами будуть обкладатися 10% митом.

Крім того, як повідомляв Голос Америки, Пекін має намір оскаржити нові тарифні мита у Світовій організації торгівлі та вжити невизначених "контрзаходів".

Китайські регулятори ринку заявили, що розпочали розслідування щодо Google. Державна адміністрація з регулювання ринку заявила, що Google підозрюється у порушенні антимонопольного законодавства.

У 2023 році торгівельний дефіцит США з Китаєм склав 279 мільярдів доларів, що є найбільшим показником серед торгових партнерів для Штатів.

У понеділок, 3 лютого, Дональд Трамп заявив, що планує поговорити з китайським лідером Сі Цзіньпіном протягом наступних 24 годин, але не було зрозуміло, коли відбудеться телефонна розмова. Представник Білого дому повідомляв, що тарифи з Китаєм все ще мають набути чинності опівночі.

1 лютого Білий дім повідомив про рішення президента Трампа запровадити мита на товари з Мексики (25%), Канади (25%) та Китаю (10%), які мали набути чинності 4 лютого.

Втім після телефонних розмов з лідерами Канади і Мексики 3 лютого президент Трамп погодився відтермінувати запровадження мит на товари з Мексики та Канади на 30 днів.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що має посилити свій кордон зі США, допоки триває пауза на запровадження 25% мита на канадські товари.

“У мене щойно була хороша розмова з президентом Трампом. Канада реалізує наш прикордонний план вартістю 1,3 мільярда доларів — зміцнення кордону новими вертольотами, технологіями та персоналом, покращення координації з нашими американськими партнерами та збільшення ресурсів, щоб зупинити потік фентанілу,” – написав прем’єр.

Перед тим США призупинили запровадження мит щодо Мексики. Президентка Мексики, як повідомив Дональд Трамп, погодилася відправити на посилення кордону зі США 10 тисяч військовослужбовців Національної гвардії, щоб зупинити потік незаконних наркотиків, зокрема фентанілу.

Про торговельні суперечки США з Канадою, Мексикою, Китаєм та ЄС читайте у статті "Торгівельні війни зі США. Канада відповідає митом, Мексика домовляється, Китай готується оскаржувати".

Читайте також:

Дивіться також: Трамп наказав створити суверенний фонд багатства у США