Астронавтка NASA, яка застрягла на МКС, вийшла у відкритий космос

Американська астронавтка Суні Вільямс

Американські астронавти Нік Гейг і Суні Вільямс, які перебувають на Міжнародній космічній станції, почали вихід у відкритий космос.

Серед їхніх завдань: ремонтні роботи на вузлі гіроскопа, який допомагає контролювати орієнтацію станції, відновити покриття пошкоджених ділянок рентгенівського телескопа NICER, повідомляють у NASA.

Це був перший вихід американців у відкритий космос з минулого літа. Виходи астронавтів США у відкритий космос призупинили неполадки у скафандрах. Зрештою проблему вдалось вирішити.

Трансляцію з МКС веде YouTube NASA.

Вихід у відкритий космос для астронавтки став дуже потрібною "зміною обстановки", пише Guardian, з огляду на те, що вона фактично "застрягла" на МКС.

Вільямс прибула на станцію разом із американцем Бутчем Вілмором. Їхня випробувальна місія стартувала у червні і мала тривати тиждень, однак понад сім місяців потому вони не змогли повернутись на Землю через проблеми із космічною капсулою Boeing Starliner. З міркувань безпеки агенція NASA вирішила повернути цю капсулу на Землю без екіпажу.

Забрати Вілмора та Вільямс могла капсула SpaceX, однак компанія відклала запуск. Очікується, що астронавти не повернуться принаймні до кінця березня чи початку квітня - через 10 місяців із початку місії.

Нагадаємо, капітани військово-морського флоту у відставці з попереднім тривалим досвідом космічних польотів, 61-річний Вілмор і 58-річна Вільямс, мали випробувати новий космічний корабель Boeing.

У Boeing розраховували, що подорож Starliner дасть поштовх їхній космічній програмі після років затримок і зростання витрат. Компанія наполягала, що Starliner безпечний і вказувала на результати останніх випробувань двигунів у космосі та на землі.

Як повідомляв Голос Америки, після завершення державної програми космічних польотів шатлів американська урядова космічна агенція звернулася до приватних компаній для розробки технологій, що дозволили б відправляти у космос людей і вантажі. До того єдиною альтернативою "космічного таксі" були колишні радянські, а тепер російські ракети "Союз".

З 2020 року SpaceX Ілона Маска здійснила дев'ять запусків для NASA, тоді як Boeing - традиційно один із провідних виробників авіаційних, оборонних і космічних технологій - донедавна здійснив лише пару безпілотних тестових польотів.

Дивіться також: Місія SpaceX Polaris Dawn повернулася на Землю після першого комерційного виходу у відкритий космос