США зміцнили альянси та послабили ворогів не вступаючи у війну - радник з нацбезпеки підсумовує зовнішню політику Байдена

Радник з нацбезпеки США Джейк Салліван під час брифінгу для преси в Білому домі.

Україна вийде з цієї війни сильною, суверенною, незалежною державою, укоріненою на Заході
Джейк Салліван, радник з нацбезпеки США

"Ми зміцнили наші альянси, послабили наших ворогів, зміцнили джерела сили Америки, і все це ми зробили, не втягуючи Америку у війну". Так радник з нацбезпеки США, Джейк Салліван підсумував би зовнішню політику, яку президент США Джо Байден вів впродовж чотирьох років на посаді.

Адміністрація Байдена підбиває підсумки своєї роботи перед інавгурацією новообраного президента США Дональда Трампа 20 січня.

Салліван запевнив - Байден залишає новій адміністрації міцні альянси як в Європі, так і в Азії, об’єднане та розширене НАТО, союзників які збільшують витрати на власну оборону, а також Україну яка вистояла проти російського вторгнення.

"Росія намагалася завоювати Україну, щоб стерти її з карти світу. Але завдяки українській хоробрості та нашій підтримці, російські війська загрузли в Україні величезною ціною: втрачено понад 700 тисяч російських солдатів, пораненими та вбитими у цій війні. Натомість Україна стоїть вільною, Київ стоїть вільним", - заявив Салліван журналістам 13 січня.

Your browser doesn’t support HTML5

Америка — сильніша, Росія — слабша. Київ — вільний. Байден підсумував свою зовнішню політику.Відео

Посадовець висловив переконання, що "Україна вийде з цієї війни сильною, суверенною, незалежною державою, укоріненою на Заході".

"Це стало можливим завдяки єдності альянсу, який згуртував президент Байден. А також, завдяки величезним зусиллям під проводом Сполучених Штатів - у масштабах, яких не було з часів Другої світової війни, - щоб оснастити нашого партнера військовим потенціалом, необхідним для захисту від жорстокого вторгнення набагато більшого сусіда", - наголошує Салліван.

Радник із нацбезпеки також пояснив журналістам чому Вашингтон саме зараз вирішив ввести санкції на російську нафту. За його словами, у 2022 році, ціни різко підскочили до 100-та доларів за барель, відтак тоді санкції проти нафтового сектору Росії ударили би по кишені американського споживача.

Дивіться також: Санкції США та "хоробра" Фінляндія. Захід робить кроки проти "тіньового флоту" РФ

"Ми маємо принципово іншу цінову ситуацію, і це відповідає на питання чому саме зараз ми запровадили ці санкції…Очікується, що протягом 2025 року ринок нафти буде добре забезпечений та стабілізується на показниках які не обтяжать американців. Тобто, ми зможемо вдарити по кишені Путіна, не завдаючи надто сильного удару по кишені американського народу. Іще рік тому, у нас не було такої можливості”, - каже Салліван.

Санкції на російську енергетику стануть корисним важелем і для прийдешньої адміністрації Трампа у випадку перемовин із Москвою, вважає посадовець.

"Окрім того, нова адміністрація налаштована на переговори, а для цього потрібні важелі впливу. І частково цей важіль має походити від економічного тиску, який показує Путіну, що він продовжить платити значну економічну ціну. Тож, це також допоможе ефективним дипломатичним зусиллям, які мають гарантувати справедливий і стійкий мир в Україні", - підсумовує Салліван.

Радник президента США також назвав нинішньою найбільшою загрозою нацбезпеці штучний інтелект.

Your browser doesn’t support HTML5

Час-Time. Байден підсумовує зовнішню політику